Республіканську партію США критикують за наміри припинити фінансування СМ

За останні декілька днів такі медіа, як The Washington Times, USA Today, CNN, The Patriot-News та інші опублікували матеріали, в яких прямо чи опосередковано критикується політика республіканської партії США, що планує ліквідувати державне фінансування корпорацій суспільного мовлення, зокрема PBS (Public Service Broadcasting).
 

Минулого тижня сам Мітт Ромні (Mitt Romney) нагадав ЗМІ про ці наміри республіканської партії.

Республіканці ініціюватимуть скорочення бюджету таких мовників, як, наприклад, Corporation for Public Broadcasting (CPB), на $111,3 млн у 2013 році та на $222,5 млн – у 2014-му. А вже 2015 року вони планують повністю припинити державне фінансування суспільного ТБ та радіо.

На думку цієї політичної сили, мовники цілком можуть існувати на кошти від реклами та продажу власних програм іншим каналам. Однак цьогорічний звіт, підготовлений аналітичною компанією Booz & Company для Конгресу США, свідчить, що на сьогодні жодне джерело прибутку не зможе компенсувати суспільним мовникам поточного обсягу державного фінансування.

Патрік Батлер (Patrick Butler), президент та головний директор Асоціації телевізійних станцій США у свою чергу акцентує на тому, що скорочення надходжень від держави протягом останніх двох років вже і так значно ускладнило діяльність суспільних медіа. А такі кроки тим паче означатимуть «кінець суспільного мовлення» в США. На цьому акцентує і більшість ЗМІ.

Водночас деякі експерти давно закликають суспільних мовників відмовитися від державного фінансування. Вони акцентують на тому, що таким чином мовники зможуть уникнути політичного тиску та стати більш незалежними. 

Джерело: Variety, The Washington Times, USA Today, CNN, The Patriot-News

comments powered by Disqus