Редакційна рада НСТУ підтримала проект Меморандуму про стандарти висвітлення виборчих кампаній

Редакційна рада ПАТ «НСТУ» на черговому засіданні, яке відбулося 21 грудня 2018 року, обговорила і підтримала проект Меморандуму про стандарти висвітлення виборчих кампаній, що розроблений експертами Ради Європи.

Підкреслюючи важливу роль ЗМІ в інформуванні виборців для здійснення ними усвідомленого вибору; розуміючи відповідальність та підзвітність перед своєю аудиторією, котра очікує отримати правдиву та повну інформацію; реально оцінюючи загрози зовнішнього втручання країни-агресора у виборчі процеси 2019-го року в Україні в умовах «гібридної війни», окупації Криму та військових дій на Сході; підтверджуючи необхідність дотримання принципів поваги до прав людини, редакційна рада Суспільного рекомендувала всім журналістам НСТУ взяти на себе зобов’язання дотримуватись низки стандартів при висвітленні виборів у 2019 році.

Серед них – дотримання принципів правдивості, неупередженості, баланс при висвітленні інформації про кандидатів та політичні партії, а також про будь-які події виборчих кампаній 2019 р.; уникнення створення матеріалів, в яких акцентується увага виключно на позитивних або негативних аспектах діяльності учасників виборчої кампанії; уникнення розміщення «замовних матеріалів» про кандидатів і партії, які оплачені поза договорами про публікацію політичної реклами (передвиборної агітації).

«Кожен факт "замовного" матеріалу без чіткого позначення як рекламного (агітаційного) розцінюється як грубе порушення етичних стандартів журналістики та підлягає дисциплінарному покаранню», – йдеться в меморандумі.

Редакційна рада рекомендує відстоювати стандарти редакційної незалежності ЗМІ та не уникати висвітлення суспільно важливої інформації, навіть за умови отримання «рекомендацій» щодо необхідності утримуватись від оприлюднення. У проекті Меморандуму зазначається, що вимога погодження інформації до її поширення, заборона на її поширення або спонукання до поширення, є цензурою та заборонена законодавством.

Проект Меморандуму рекомендує в інформаційних матеріалах (новинах) дотримуватись стандартів оперативності, точності, достовірності, повноти та чіткості висловлювань, уникати надмірної образності.

«Пріоритетом є підготовка матеріалів, що надають повний і чіткий аналіз аргументів політичних сил та кандидатів, а також їх можливостей виконати свої обіцянки. Не використовувати свої засоби масової інформації для публікації неперевіреної інформації, завідомо неправдивої (фейкової інформації), наданої політиками про своїх конкурентів ("зливів інформації") без додаткової журналістської перевірки та надання можливості для коментаря», – зазначається в проекті Меморандуму про стандарти висвітлення виборчих кампаній.

Фото: Facebook Юлії Шелудько

comments powered by Disqus