Речник ОБСЄ: у Європі лише в Білорусі, Росії та Україні немає суспільного телебачення

09:28,
23 Лютого 2012
1482

Речник ОБСЄ: у Європі лише в Білорусі, Росії та Україні немає суспільного телебачення

09:28,
23 Лютого 2012
1482
Речник ОБСЄ: у Європі лише в Білорусі, Росії та Україні немає суспільного телебачення
Представник Організації з питань безпеки та співробітництва в Європі розповіла про необхідність створення суспільного мовлення для покращення ситуації зі свободою ЗМІ, зокрема у Росії та Україні.

«Суспільне мовлення – це традиційна і необхідна частина системи ЗМІ європейських та північноамериканських країн, це елемент, необхідний для функціонування демократії. В Європі  тільки в Білорусі, Росії та Україні немає суспільного телебачення. Лише ці три держави, а також Азербайджан – єдині в Європі країни, в яких ще існують державні телеканали. В іншій частині регіону ОБСЄ – Центральній Азії – Киргизстан щойно прийняв закон про суспільне мовлення, що підтвердило перехід державної власності в громадське управління, який відбувся там раніше», – сказала в інтерв'ю «Інтерфаксу» представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дун'я Міятович.

«Я відзначила ініціативу, з якою виступив президент Дмитро Медведєв в його недавньому зверненні до парламенту, і з цікавістю очікую розвитку подій», – сказала Міятович.


Вона вказала також, що думка про те, що різниці між державним і громадським мовленням немає, не витримує жодної критики. «Це не просто відмінні, а абсолютно різні моделі мовлення. У державних каналів немає зобов'язань щодо програмної політики, їх кадрова політика непрозора і знаходиться під прямим контролем правлячої еліти, вони отримують прибуток від реклами, водночас догоджаючи владі. Структура суспільного мовлення побудована на основі юридичних і політичних рамок, які звільняють його від необхідності бути заручником настроїв політиків, що перебувають при владі», – зауважила представник ОБСЄ.

На переконання Міятович, сам по собі факт, що суспільне телебачення фінансується з державної скарбниці, не компрометує його незалежність і в цьому немає нічого незвичайного для країн Європи, які нещодавно стали на шлях демократії. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ОБСЄ
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду