Премію Олександра Кривенка 2017 року здобув Роман Вінтонів

Про присудження премії Роману Вінтоніву було оголошено 25 травня під час V Львівського медіафоруму. 

Раніше, 15 травня, наглядовою радою Національної суспільної телерадіокомпанії України були обрані шість членів правління НСТУ, запропонованих головою правління Зурабом Аласанією. Одним із членів правління НСТУ став Роман Вінтонів, який відповідає за суспільно-політичний напрям. Членів правління, як і голову правління, обрано строком на чотири роки.

Зазначимо, що Роман Вінтонів – випускник факультету журналістики Львівського національного університету імені Франка. Його кар’єра почалась у Львові на телеканалі «Люкс». Він працював на телеканалах К1, «Інтер», «1+1» та «Україна», на hromadske.ua, а також в українській службі Бі-бі-сі. 2012 року створив образ Майкла Щура. На hromadske.ua та «UA: Першому» вів програми «АЄОА», «Вйо до трону» та «Утеодин», зараз - « #@)₴?$0» (ґратки песик дужка гривня знак питання долар нуль).

Премія ім. Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці» вручається з 2004 року в травні, до дня народження загиблого 9 квітня 2003 року Олександра Кривенка. Засновником премії є «Капітула Поступу», що складається з Кривенкових друзів і колег. У минулому премію отримували Левко Стек, Христина Бердинських, Олекса Шалайський, Сергій Рахманін, Володимир Ар’єв і Наталія Дмитрук, Сергій Лещенко, Вахтанг Кіпіані, Марчін Войцеховський, Олена Притула, Мустафа Найєм, Юлія Мостова та Костянтин Усов.

У 2016 році премію отримала авторка програми журналістських розслідувань «Схеми: корупція у деталях» (проект «Радіо Свобода») Наталя Седлецька.

comments powered by Disqus