Представник ОБСЄ закликав до ефективного рішення щодо фінансування Суспільного мовлення в Україні

Про це йдеться на офіційному сайті ОБСЄ.

«Суспільне мовлення відіграє важливу роль у забезпеченні громадських інтересів та підвищення професіоналізму ЗМІ, тим самим сприяючи різноманітності та плюралізму думок», –  зазначив Арлем Дезір.

Він також додав, що Суспільне мовлення підвищує прозорість уряду та покращує демократію: «Я закликаю владу терміново вивчити ефективні механізми забезпечення належного фінансування українського Суспільного телерадіомовлення, як це визначено в законодавстві, з тим щоб він міг продовжувати процес важливого реформування та повністю виконувати свої функції».

Нагадаємо, 14 листопада 2017 року народні депутати проголосували за проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» у першому читанні. Верховна Рада прийняла рішення, що на потреби НСТУ у проекті закладено на 50% менше, ніж передбачено згідно з Законом про Суспільне мовлення в Україні, який гарантує ПАТ  «НСТУ» фінансування на рівні 0,2% від бюджету України за попередній, 2017 рік.

У проекті прописана фінансова підтримка НСТУ у розмірі 776 млн грн., тоді як передбачений Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні» обсяг фінансування суспільного мовлення на 2018 рік має становити близько 1,54 млрд грн.

Виконавчий директор НСТУ Олександр Лієв вважає, що у проекті Держбюджету є справжня загроза Суспільному мовленню в Україні, яке тількі-но створено і працює лише 6 місяців.

Додамо,  15 листопада 2017 року комісар Євросоюзу з питань європейської політики сусідства та розширення Йоганнес Ган зазначив, що «НСТУ має отримати всі фінансові ресурси, необхідні для цієї важливої роботи».

Раніше члени Наглядової рали НСТУ закликали владу забезпечити роботу суспільного, профінансувавши ПАТ «НСТУ» у 2018 році відповідно до закону. Вони вважають, що недофінасування може зупинити надважливу реформу в процесі демократизації України та скласти враження спроби політичного втручання в роботу незалежного суспільного мовника за допомогою фінансових важелів.

Міжнародна спільнота поділяє стурбованість громадянського суспільства України щодо недофінансування суспільного мовника. Представництво Євросоюзу в Україні наголосило, що повне фінансування, передбачене відповідним законодавством, має важливе значення для незалежності суспільного мовлення. Стурбованість щодо недофінансування новоствореного Суспільного також висловили посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом та Посольство Канади.

Також голова Європейської мовної спілки Ноель Керран закликав уряд України забезпечити належне, справедливе та незалежне фінансування для НСТУ відповідно до законодавства України та європейських стандартів.

Комісар Євросоюзу з питань європейської політики сусідства та розширення Йоганнес Ган раніше заявив, що розчарований, що Суспільне мовлення в Україні отримає вдвічі менший бюджет, ніж передбачено законом. Він закликав, що «всі державні органи повинні повністю виконувати свої зобов’язання перед Суспільним мовленням на 2018 рік». 

Керівник групи підтримки України в Європейській комісії Пітер Вагнер підкреслив, що зменшення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України ставить під загрозу реформу, яка наразі просувається успішно.

На фото: Арлем Дезір

Фото: osce.org

comments powered by Disqus