Посол України розкритикував ВВС за упереджений підбір фактів

Так він відреагував на випуск програми ВВС «Панорама» (Panorama) під назвою «Євро-2012: Стадіони ненависті» (Euro 2012: Stadiums of Hate), в якому обговорювалася проблема расизму серед українських та польських футбольних вболівальників.

«Ми маємо випадки поганої, нетолерантної поведінки, включаючи і расову неприязнь в нашій країні»,  – пояснив Володимир Хандогій BBC Radio 4. «Але вони є лише випадками. Ми повинні провести розслідування, щоб дістатися до першопричин цих випадків,  а не узагальнюючи, стверджувати про наявність расизму в Україні», – додав він.

В програмі було показано, як колись українські футбольні фанати побили групу азіатських вболівальників у Харкові. З’являлися також кадри, на яких фанати з України віддавали нацистський салют, так звану «зігу».

Наприкінці травня схожа подачі новин спонукала колишнього гравця збірної Англії Сола Кемпбелла (Sol Campbell) застерегти чорношкірих вболівальників від поїздки на Україну, заявивши, що вони можуть повернутися додому «в труні».

Посол також дав несхвальний коментар діям Міністерства закордонних справ Великої Британії, яке у четвер, 7 червня, офіційно заявило: жоден з британських чиновників не поїде на захід в знак протесту проти «вибіркового правосуддя», що застосовується по відношенню до колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Джерело: The Guardian

comments powered by Disqus