Платне онлайн-відео за трафіком перегнало торенти

Кілька тижнів тому американський сервіс продажу відео на замовлення Netflix проголосив символічну перемогу онлайн-відео над дисками – компанія стала здавати у віртуальний прокат більше фільмів, аніж висилати поштою на DVD. І ось нове досягнення платного онлайн-відео: трафік Netflix у Північній Америці (Сполучених Штатах Америки і Канаді), згідно з інформацією GigaOm, перевершив загальний трафік обміну файлами за протоколом BitTorrent.

Трафік Netflix тепер становить близько 29,7% загального трафіку Америки у години пікового навантаження. За півроку цей показник зріс на 44% (не пункти, а відсотки). У Канаді, де Netflix працює лише з вересня 2010 року, сервіс має понад 800 тисяч передплатників – близько однієї десятої від загальної кількості власників широкосмугового підключення до інтернету в країні. А трафік Netflix уже становить близько 13,5% від загального обсягу даних, які передають інтернет-провайдери Канади у години пікового навантаження.  Що ж до середніх цифр, то Netflix охоплює 22,2% середньодобового трафіку Америки та Канади.

Попри те, що для американців скачування фільмів із торрентів останнім часом становить реальну небезпеку, вимірювану тисячами доларів, вони залишаються популярними на континенті, одначе їхня частка поступається Netflix – 21,6%. Ця цифра також вища, ніж півроку тому, і в абсолютних показниках трафік торентів продовжує зростати. Причиною цього, - як і однією з причин зростання трафіку Netflix – є поширення широкосмугового доступу в інтернет, що дозволяє скачати фільм не за півдня, як було колись, а за кілька хвилин.

Отже, виробники контенту, - які, як ми вже знаємо, бояться зростання популярності онлайн-відео, - поки що далекі як від перемоги над піратством, так і від утримання небезпечного для них сегменту інтернет-комерції у певних рамках. Не дивно, що мейджори з надією позирають у бік законодавчих ініціатив щодо скасування принципу мереженої нейтральності, що, можливо, дозволить їм упливати на трафік торрентів.   

comments powered by Disqus