Після візиту в Японію менеджери Суспільного візьмуться за впорядкування архіву НСТУ

Представники НСТУ мали змогу відвідати медіаархів NHK і були вражені технічною організацією архівної роботи японського мовника. Це може стати певним фолоу-апом до договору про співпрацю Суспільного мовлення України та Японії, повідомляє прес-служба НСТУ.

«Ще під час минулого візиту ми зрозуміли: треба побачити хорошу ідею – забрати в Україну, прожити деякий час із нею, а потім втілювати у життя вже адаптовану до наших умов», – зазначив голова правління НСТУ Зураб Аласанія.

У свою чергу, японська сторона відмітила, що таких активних обговорень та такої великої кількості запитань вони ще не отримували від жодної компанії. Саме такий підхід вони вважають визначальним для побудови довірчих взаємовідносин, повідомляє Суспільне.

На спільній зустрічі команди Суспільного з представниками JICA, яка відбулася 15 вересня, підбили підсумки двотижневого тренінгу з питань оповіщення про надзвичайні ситуації, а саме лекційного та практичного матеріалу, ознайомчих екскурсій та брейнстормінгу.

Нагадаємо, що робочий візит представників команди Національної суспільної телерадіокомпанії України до Японії тривав з 3 по 17 вересня. Головна мета української делегації – вивчити досвід роботи суспільного мовника Японії NHK та обговорити з представниками агентства JICA хід втілення українсько-японського проекту щодо розвитку потенціалу суспільного мовника України.

Додамо, що кілька років тому українська делегація на чолі з Зурабом Аласанією (тоді ще генеральним директором НТКУ) відвідала Японію з робочим візитом. 

Договір про співпрацю між японським суспільним мовником NHK, агентством JICA та НСТУ було підписано 9 червня 2016 року.

У січні 2017 року посол Японії в Україні Сумі Шігекі  повідомив, що Японія надасть технічне обладнання для розвитку суспільного мовлення Україні та направить на НСТУ своїх експертів. Тоді він сказав, що програма триватиме 2,5 роки. 

21 червня 2017 року Сумі Шігекі пояснив, що з січня 2018 року Японія та Україна розпочинають проект, спрямований на розбудову і розвиток Національної суспільної телерадіокомпанії України. Бюджет проекту – понад 75 млн. грн. Співпраця має кілька аспектів: освітній – експертна допомога та навчання з висвітлення надзвичайних ситуацій і створення освітніх програм та технічний – надання обладнання, що дозволить НСТУ в найближчі два з половиною роки перейти на мовлення у форматі HD.

Фото з сайту «UA: Перший»

comments powered by Disqus