Піклувальна рада GPB вже рік працює не в повному складі

Термін прийому заявок на участь в останньому відбірковому конкурсі на посаду члена Піклувальної ради завершився 14 липня. Незважаючи на те, що на той момент нове законодавство ще не набуло чинності, президент Грузії Міхаїл Саакашвілі повторного конкурсу оголошувати не став.

Як заявила голова прес-служби президента Натія Бандзеладзе, оголошення конкурсу на вакантну посаду члена Піклувальної ради Громадського мовника вже не є прерогативою адміністрації – «після внесених до закону змін президент вже не може оголошувати конкурс».

Юрист Асоціації молодих юристів Грузії Маріам Гогосашвілі вважає, що адміністрація президента вчинила правильно, не ставши оголошувати ще один конкурс на вакантну посаду. Вона зазначила, що на момент завершення останнього конкурсу вето, накладене главою держави на законопроект змін до закону «Про мовлення», парламентом вже було подолано.

25 липня 2013 набули чинності зміни в законі «Про мовлення», згідно з якими з 1 січня 2014 Піклувальна рада суспільного мовника має складатися вже не з 15, а з 9 членів. Відбірковий конкурс на посади членів Піклувальної ради суспільного мовника Грузії GPB поки оголошуватися не буде. До зазначеного часу функціонуватиме теперішній склад.

Окрім того, згідно з новим законодавством, кандидатів у члени Піклувальної ради мають представляти парламенту Грузії більшість, меншість, Народний захисник і Верховна Рада Аджарської автономної республіки. Остаточно стверджувати членів Піклувальної ради має парламент.

Раніше кандидатів у члени Піклувальної ради парламенту представляв президент країни, а оголошення відбіркового конкурсу на посаду члена Ради входило в компетенцію президентської адміністрації.

В даний час у складі Піклувальної ради – 13 членів. Повноваження 4-х з них – голови Левана Гахеладзе та членів Ради Бакура Сулакаурі, Отара Коберідзе і Зази Корінтелі – закінчуються 1 вересня 2013. Оскільки Левану Гахеладзе доведеться покинути Раду, він повинен буде обрати нового голову. Розгляд даного питання заплановано на 29 липня. У складі з 9 осіб Рада пропрацює до 1 січня 2014 року.

Джерело: media.ge

comments powered by Disqus