Під час телеконцерту на суспільному мовленні Литви LRT волонтери зібрали на підтримку України майже 120 тис. євро

Про це написав на своїй сторінці у Facebook литовсько-шведський кінодокументаліст, журналіст, волонтер Йонас Охман.

Благодійний концерт ініціювала волонтерська організація Blue/Yellow, організована литовсько-шведським кінодокументалістом Йонасом Охманом та іншими волонтерами у Вільнюсі,  яка збирає в Литві і Європі допомогу для України. За дві години концерту їм вдалося зібрати близько 120 000 євро на підтримку України.

«Кошти будуть використані як для підтримки Збройних сил України в їхній героїчній боротьбі проти російської агресії, так і для підтримки цивільного населення Донбасу, що страждає від жахливих наслідків війни», – зазначив Йонас Охман.

Під час концерту «Разом до перемоги» на спеціальних екранах транслювали відеозвернення українських військових до литовського народу в зв'язку з подіями 13 січня 1991 року в Литві. Відеозвернення солдатів були зняті волонтерами Blue/Yellow в найбільш «гарячих точках» на передовій в Україні під час візитів гуманітарних конвоїв Blue/Yellow на Донбас, йдеться на сайті телеканалу LRT.

На концерті також були присутні українські військовослужбовці, які проходять курс лікування та реабілітації в госпіталях Литви, вище військове і політичне керівництво Литви, посол України Володимир Яценківський.

Як повідомив волонтер, благодійна робота під назвою «Разом до перемоги» - ясно показала волю і здатність, єдність і рішучість Литви, її влади і громадянського суспільства, підтримувати Україну. «Blue/Yellow сердечно дякує всім своїм спонсорам і прихильникам у Литві й інших країнах. Наступного тижня ми будемо ініціювати відповідні зусилля для реалізації підтримки, як військового, так і гуманітарного характеру. Ми, литовські добровольці, не залишимо Україну в її боротьбі, не соромтеся приєднатися до нас у наших зусиллях з підтримки», – звернувся Охман.

Йонас Охман повідомив, що патроном цього заходу є екс-президент Литви Валдас Адамкус (1998-2003, 2004-2009.). Захід пройшов за підтримки Міністерства закордонних справ Литви, Литовської армії і Міністерства внутрішніх справ Литви.

comments powered by Disqus