Держаудитслужба виявила порушень щодо «Євробачення» на суму в 100 разів меншу за ту, що лунає у ЗМІ – Лієв

«Є певні порушення, які виявлені, але вони не такі масштабні. Вони на суму в 100 разів меншу, ніж та, що сьогодні лунає у ЗМІ. Серед них, які можна було б назвати сенсаційними, на мою думку, немає.  Понад 400 млн грн. – не означає, що ці гроші вкрадені. Мається на увазі, що є порушення процедури», – пояснив пан Лієв.

Він сказав, що команда, яка готувала «Євробачення», впоралася з цим процесом. «Не дивлячись на те, що підготовка масштабного конкурсу відбувалося упродовж трьох місяців, команда спромоглася не тільки скласти бюджет, а це майже 700 млн. грн., виділені Кабміном, а й залишила на рахунках держави майже 150 млн. грн. Ми сподіваємося, ці кошти підуть на розвиток Суспільного мовлення в Україні. Наразі вони на казначейських рахунках», – додав Олександр Лієв.  

Державна аудиторська служба провела ревізію у ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за період з 24.05.2017 - 16.08.2017 (акт від 22.08.2017 № 03-21/9).

«Внаслідок оперативного виходу на контрольний захід аудиторам вдалося попередити незаконні витрати на загальну суму 2,8 млн грн в результаті виявлення завищених обсягів наданих послуг (робіт), які планувалися виконавцями для надання ПАТ "НСТУ" та ще не були проведені по обліку ПАТ "НСТУ" та не були оплачені.

Також установлено факти незаконних витрат та недоотримання ПАТ «НСТУ» коштів на загальну суму 8,6 млн грн, порушень при веденні бухгалтерського обліку та при проведенні процедур закупівель на загальну суму 468,7 млн гривень», – йдеться у повідомленні Держаудитслужби.

Аудитори встановили, що деякі переможці тендерів залучали субпідрядників за меншу ціну, не маючи власних можливостей надати послуги згідно з умовами договору.

«Наприклад, одне із підприємств здійснило закупку та оренду металодетекторів на суму 1,2 млн грн лише після перемоги у тендері, надавши їх в оренду на два тижні  ПАТ «НСТУ» вже за 2,7 млн гривень. Слід звернути увагу, що половина із витрачених коштів (250 млн грн із 522 млн грн) спрямовано закордонним компаніям, яких перевірити практично неможливо», – звітує Держаудитслужба.

За її даними, під час ревізії усуненно (відшкодовано) порушень на загальну суму 2,1 млн грн.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів, які нададуть належну оцінку діям окремих посадових осіб ПАТ «НСТУ», що були відповідальні за організацію та проведення пісенного конкурсу «Євробачення-2017».

Нагадаємо, Європейська мовна спілка вручила кришталевий мікрофон НСТУ за фінальний звіт «Євробачення-2017». 

Зазначимо, з червня 2017 року команда з 26 людей щоденно працює в рамках дирекції з організації та підготовки «Євробачення-2017» для найскорішого завершення всіх справ. За словами голови правління НСТУ Зураба Аласанії, це ті самі люди, які вели проект від початку, тобто саме вони можуть повною мірою фіналізувати роботу. Правління НСТУ зі свого боку здійснює моніторинг виконання дирекцією її зобов’язань.

comments powered by Disqus