Перший канал «Українського радіо» запровадив 16 нових програм і 7 спецпроектів у 2016 році

Перший канал «Українського радіо» запровадив 16 нових програм і 7 спецпроектів у 2016 році

14:25,
16 Грудня 2016
5288

Перший канал «Українського радіо» запровадив 16 нових програм і 7 спецпроектів у 2016 році

14:25,
16 Грудня 2016
5288
Перший канал «Українського радіо» запровадив 16 нових програм і 7 спецпроектів у 2016 році
Перший канал «Українського радіо» запровадив 16 нових програм і 7 спецпроектів у 2016 році
Перший канал «Українського радіо» у 2016 році запустив в ефірі 16 нових програм і 7 спецпроектів.

Про це сайту «Суспільне мовлення» повідомив директор творчого об’єднання «УР-1» Геннадій Ракуленко.

За його даними, в ефірі «Українського радіо» з’явилося 2 щоденні  прямоефірні програми: «Напередодні» (найважливіші події дня минулого) та «Актуально» (актуальні події в мистецькому житті країни).  

Є одна молодіжна програма – «На хвилі стилю», в якій йдетьсяпро нові тенденції у світі високої моди та поради від українських модельєрів. Одна літературна – «Авторські читання» (знайомить слухачів із творами сучасних українських письменників).

«Українське радіо» у 2016 році запровадило 7 музичних програм: «Етно-мікс» (традиційна українська пісня в сучасних обробках), «Музичний момент» (про особливості створення, історію, виконавців тієї чи іншої музичної композиції, від класичних творів до хітів сьогодення), «Фольк-нон-стоп» (інтерв’ю з відомими вітчизняними музикантами-інструменталістами, співаками та композиторами), «Вечірній хіт-експрес» (добірка сучасної вітчизняна музики всіх стилів та напрямків), «Музичні історії» (історії з життя композиторів та видатних виконавців,історії створення музичних шедеврів, музичні історії кохання), «Музичний дайджест» (розповідь про музичні події в Україні та світі), «Саундтреки серця» (розповіді про пісні та мелодії з улюблених фільмів).

Серед нових суспільно-політичних проектів – «Український вимір» (новий формат програми, дероль ведучого виконують вітчизняні експерти, громадські діячі чи митці, які до себе на розмову запрошують авторитетних гостей), «Ваша думка» (коментарі українців щодо найактуальнішої події дня. Опитування на вулицях Києва), «Пряма мова» (добірка цитат-коментарів експертів в ефірі «Українського радіо» щодо актуальних питань дня), «Лекторій» (лектори в радіоефірі читають лекції проекономіку, історію, освіту, медицину, пізнання світу та таємниці людського спілкування) і «Радіо Кухня»(зустрічі на кухні у цікавих людей, під час якої за приготуванням страви ведучий ближче знайомиться з  власником помешкання, його творчістю, світоглядом).

Також Перший канал «Українського радіо» підготував ряд спецпроектів, приурочених  до 20-ої річниці Конституції України (серія програм про основні положеннями Конституції), до Дня пам’яті жертв голодомору («Незламні» - спільний проект Першого каналу Українського радіо та Українського інституту національної пам’яті. Розповіді про людей які пережили голодомор),  до 25-ї річниці Незалежності України («Миттєвості нашої незалежності» - 125 випусків про найпомітніші події в історії Незалежності України, «Лекторій: 500 хвилин про Україну» - 25 програм, які поєднали в собі спогади, оцінки та коментарі найприкметніших подій від головних учасників творення незалежності країни, «Пісні нашої незалежності» - серія передач присвячених музиці та виконавцям Незалежної України, «Діти про незалежність» - роздуми найменших українців про країну, привітання з Днем народження, «Атлас нашої країни» - спільний проект Першого каналу Українського радіо та регіональних філій. Кожна філія в довільній формі презентувала свій регіон для всієї країни).

Нагадаємо, ГО «Детектор медіа» в рамках проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи суспільного мовлення в Україні» провела аналіз програм Першого каналу Національного радіо (УР-1).  В аналізіавтока дійшла висновків, що канал УР-1 певною мірою змінив концепцію мовлення, оновився, став динамічнішим, цікавішим, позбавленим сірості й протокольності. Та попри це програмний продукт каналу все ще слабко наблизився до визначення «канал високоякісного контенту». Це явище має свої причини, деякі з них витікають із накопиченого в попередні історичні періоди творчо-журналістського та організаційного досвідів.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду