Осман Пашаєв хоче завоювати довіру до новин суспільного мовника та ініціювати журналістські розслідування

Осман Пашаєв хоче завоювати довіру до новин суспільного мовника та ініціювати журналістські розслідування

10:00,
12 Листопада 2014
1422

Осман Пашаєв хоче завоювати довіру до новин суспільного мовника та ініціювати журналістські розслідування

10:00,
12 Листопада 2014
1422
Осман Пашаєв хоче завоювати довіру до новин суспільного мовника та ініціювати журналістські розслідування
Осман Пашаєв хоче завоювати довіру до новин суспільного мовника та ініціювати журналістські розслідування
Тележурналіст Осман Пашаєв, який відповідатиме за напрям інформаційного розвитку єдиного суспільного мовника України, хоче завоювати довіру до новин суспільного мовника та ініціювати журналістські розслідування. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Першого національного.

10 листопада «Телекритиці» стало відомо, що Осман Пашаєв найближчим часом очолить напрям розвитку інформаційного мовлення в Національній телекомпанії України. За повідомленням каналу, пан Пашаєв виявив бажання долучитися до процесу переходу Першого національного та інших каналів Національної телекомпанії України (НТКУ) у формат суспільного мовлення, яке з 2015 року почне діяти на базі телекомпанії. «Маючи великий досвід роботи в інформаційному середовищі, Осман знає, якими мають бути новини на суспільному мовнику», - заявляють на каналі, не уточнюючи нової посади пана Пашаєва в НТКУ.

За словами пана Пашаєва, головне завдання інформаційного мовлення на суспільному мовнику – завоювати довіру аудиторії. «Суспільне є одним із фундаментів свободи слова в країні. Найважливіша його цінність – це довіра людей. Новини мають стати камертоном, завдяки якому на комерційних каналах зменшиться можливість маніпулювати інформацією», - пояснює він.

При цьому, інформаційним випускам потрібно позбавлятися від кліше високих рейтингів за які змагаються комерційні мовники. І не гнатися за жовтими новинами, а інформувати людей лише про значимі й корисні для них події. «Потрібно знаходити баланс між важливим і цікавим. Є теми, які комерційні мовники не будуть висвітлювати, в той час як для суспільного мовлення вони є обов’язковими», - додає журналіст.

Приступаючи до роботи, Осман Пашаєв спершу хоче познайомитися із людьми, з якими працюватиме. «Команда, з якою ти робиш спільну справу – це найважливіше. Чимало кого з журналістів я вже знаю, з рештою обов’язково познайомлюся найближчим часом. За головне, вважаю, що треба підказати і надати людині шанс проявити себе. В чомусь допомогти, навчити та поділитися своїм досвідом і максимально досягти результатів з тими людьми, які вже є», - сказав він.

Серед важливих плюсів, які Осман Пашаєв помітив у роботі інформаційного мовлення НТКУ – це незаангажованість та відсутність замовних сюжетів. У майбутньому форматі суспільного мовлення журналіст має бажання реалізовувати ідеї репортажів-розслідувань. У тому числі про людей, яких обирають до влади. «Висвітлення життя та діяльності політиків обов’язково має бути в ефірі суспільного мовника. Ми працюємо для глядача, який потім робить усвідомлений вибір. І потрібно надавати людям адекватну інформацію про тих, кого вони обирають», - зауважив він.

Осман Пашаєв вважає, що окремої уваги заслуговує робота над формою для новин, як теле-, так і радіоформату. «Існує безліч сучасних прийомів, які допоможуть покращити візуальне сприйняття інформаційних сюжетів. І такий консервативний жанр, як новини, потрібно весь час вдосконалювати, щоб підтримувати драйв та зацікавленість глядачів. Над цим будемо працювати», - додав він.

Нагадаємо, 17 квітня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». Згідно із законом, з 1 січня 2015 року всі державні телерадіокомпанії України припиняють своє існування і перетворюються на єдиний незалежний мовник країни – Національну суспільну телерадіокомпанію України.

«Суспільне мовлення»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
http://www.ua-ru.info/
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду