Олена Адаменко з телеканалу «UA: Суми» посіла перше місце за краще розслідування щодо реформ

Вона отримала нагороду за програму «Під прицілом. Прокурорська реформа: підсумки», яка вийшла в ефірі телеканалу «UA: Суми» 24 березня 2016 року.

Олена Адаменко розповіла сайту «Суспільне мовлення», що на Сумській філії працює з 22 січня 2015 року, до того з жовтня 2005 року була редактором рубрики «Право» в інтернет-виданні «Данкор».

За свою професійну діяльність журналістка не раз потерпала. У лютому 2016 року їй на електронну пошту приходили листи з погрозами вбивства. За словами пані Адаменко, їй погрожували через серію сюжетів про роботу нелегальних заправок.

«Мене попередили про те, що правоохоронці, а саме: керівний склад Національної поліції у Сумській області, а також працівник прокуратури, який має тісні зв’язки з київськими бізнесменами, готують замах на мене. В мене є інформація про те, що ці люди найняли вже наркомана, який має напасти ззаду на мене, вдарити трубою мене по голові. Труба обов’язково має бути завернута в газету і потім він має цю газету спалити»,  – Олена Адаменко розповіла 4 березня 2016 року під час антикорупційного форуму в Сумах, йдеться на сайті «Інституту масової інформації».

Журналістці була надана охорона. Вона повідомила, що провадження за фактом погроз вбивством журналіста відкрили 24 лютого 2016 року та підозри досі нікому не оголосили.

У ніч із 6 на 7 червня 2014 року невідомі спалили автомобіль Олени Адаменко. Журналістка вважає, що це також зробили через професійну діяльність. За її словами, правоохоронці у цій справі дотримуються іншої думки. «Мій епізод вони поєднали до ще чотирьох підпалів: авто першого заступника міського голови і підприємців. За всі п’ять епізодів намагаються осудити місцевого безробітного. Суд першої  інстанції виправдав хлопця. За апеляцією прокуратури справу направили на новий судовий розгляд, який досі триває», – повідомила сайту «Суспільне мовлення» Олена Адаменко.

Журналістка каже, що продовжує займатися журналістськими розслідуваннями, тому що в неї з дитинства «обостренное чувство справедливости», як написано в шкільній характеристиці. «А колишній бос з "Данкору" – психолог.Казав, що я адреналинова маньячка», – зазначила пані Адаменко.

Олена Адаменко розповіла, що після її розслідувань відкривають кримінальні провадження та далі справа не просувається. «Звітують про це, а потім потихесеньку розвалюють і закривають», – сказала журналістка.

Нагадаємо, 19 листопада Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) назвав переможців Конкурсу на краще журналістське розслідування, що висвітлює реформи, за 2015 та 2016 роки. У номінації «Краще ТБ-розслідування» 2 місце посіла Емма Антонюк, 3 – Олена Васіна.

comments powered by Disqus