ОБСЄ: Проект закону про суспільне мовлення в Україні потребує доопрацювання

«Мій офіс відзначає позитивні базові положення запропонованого акту, в тому числі щодо принципів та завдань майбутньої Національної суспільної телевізійної та радіокомпанії, процедури її ліцензування, яка допоможе створити юридичні та інституційні рамки для захисту незалежності та підзвітності громадського мовника», – процитували у прес-службі листа пані Міятовіч на ім’я голови Верховної Ради України Володимира Рибака.

«Водночас, проект закону не виключає небезпечної можливості існування паралельно державного та громадського мовника, що суперечитиме європейським стандартам свободи слова та свободи ЗМІ», – зазначається у листі.

Представник ОБСЄ акцентувала на необхідності переглянути в проекті закону весь механізм фінансування громадського мовника, оскільки нинішні положення не відповідають кращому досвіду, що існує в регіоні ОБСЄ.

Дуня Міятовіч висловила сподівання, що рекомендації експертів будуть враховані при схваленні українськими депутатами відповідного закону.

Нагадаємо, 3 липня 2013 Верховна Рада прийняла за основу проекту закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Наразі він готується до другого читання.

Джерело: УНІАН

comments powered by Disqus