O. Torvald і Руслана заявили у Лондоні на Eurovision Party, що Україна готова прийняти конкурсанта Росії

Про це йдеться на офіційному сайті Eurovision Song Contest.

London Eurovision Party цьогорічних конкурсантів та переможців «Євробачення» попередніх років відбулося у в кафе де Парі (Cafe de Paris) в західній частині центру Лондона. На вечірці виступили 22 учасники, серед яких свою пісню Time представив рок-гурт O. Torvald.

Окрім конкурсантів, на сцену вийшли переможниця «Євробачення-1992» з Ірландії Лінда Мартін, переможниця «Євробачення-2004» з України Руслана, переможниця «Євробачення-2014» з Австрії Кончіта і Марцін Мрозіньскі, більш відомий як Мартін Фітч, який представляв Польщу на «Євробаченні-2010» та брав участь у  нацвідборі у 2017.

«Вечірка в Лондоні дає можливість конкурсантам познайомитися один з одним, зустрітися з фанами та уявити, як буде проходити сам конкурс», – йдеться на офіційному сайті «Євробачення».

Руслана написала на свій сторінці у Facebook, що під час вечірки на українську музику реагували «величезним збудженням» і що Лондон добре зустрів O. Torvald.

«Переді мною виступали цьогорічні представники від України. Я була задоволена їх виступом. Вони дуже стильно і професійно відпрацювали. Лондон їх прекрасно прийняв. ...Україна достойно представлена в Європі і популярність України в музичних колах Європи зростає», – написала вона.

Руслана також додала, що з нею спілкувалося ряд іноземних журналістів, їх цікавила ситуація з Юлією Самойловою.  

«У Лондоні не обійшлося без питань щодо ситуації, яка склалася довкола російської представниці. Я наголосила, що Україна свідома того, що пісенний конкурс Євробачення є святом музики і є поза політикою. Україна була готова, і зараз готова прийняти у себе російського учасника. Але лише за однієї умови — ця людина не має порушувати українське законодавство, зокрема і у порядку відвідування Криму. І Україна через офіційні та неофіційні канали неодноразово повідомляла про це російських організаторів відбору. Я переконана, що на майже 150-мільйонну Росію без перебільшення є тисячі виконавців, які не порушували українське законодавство», – повідомила Руслана.

Співачка зазначила, що  своїм рішенням Україна прагне вберегти себе і всіх, хто приїде в Україну, від будь-якого роду провокацій.

«Ми не дамо спровокувати ні свою країну, ні пісенний конкурс "Євробачення". Я переконана, що так вчинила би кожна країна по відношенню до своїх законів. Повага до законів – це єдина умова безпеки. Я побачила дуже позитивну реакцію європейських журналістів на свій коментар», – додала Руслана.

Вона нагадала, що  у 2009 році, коли «Євробачення» проходило в Росії, російська сторона в конкурсній пісні Грузії під назвою We don't Wanna Put In побачила політику і здійснила безпрецедентний тиск на Європейську Мовну Спілку, щоб текст пісні був змінений. Грузія, яка поважала правила «Євробачення», стала перед вибором: або змінити текст, або відмовитись від участі. Грузія свій вибор тоді зробила. 

 «Тепер Україна має вимагати від Європейської Мовної Спілки, щоб конкурсанти дотримувались українських законів, і країни, що цих конкурсантів обирають і делегують, ці закони поважали. Тож тепер має обирати Росія, як колись обирала Грузія. Тільки Грузія визначалась, чи буде вона виконувати правила, які є обов’язковими лише для пісенного конкурсу. А Росія має для себе визначитись чи буде вона поважати закони суверенної держави, чи буде намагатись їх порушувати, як це робила досі», – пояснила співачка.

В Лондоні Руслана анонсувала свій виступ під час відкриття Другого півфіналу «Євробачення-2017».

«Це буде прем’єра нової пісні, яка увібрала в себе енергію і любов (як мою до людей, так і людей до мене) за всі ці роки. Ця пісня увібрала в себе емоції від всіх подій, що відбулися в нашій країні. Я вклала в неї всю душу настільки максимально, наскільки це було можливо після всіх пережитих за 12 років подій. Для мене це пісня-подія», – сказала Руслана.

Зі сцени Руслана запрошувала всіх в Україну. За її словами, під час всіх подібних зустрічей вона завжди запрошує європейців відвідати Майдан і віддати шану тим, хто віддав життя за свободу і найвищі людські цінності.

8 квітня в Амстердамі відбудеться наступна промо-вечірка, присвячена «Євробаченню-2017». 33 учасники, серед яких буде O. Torvald, зголосилися взяти участь у Amsterdam Eurovision Party.

Представниця Росії на «Євробаченні-2017» Юлія Самовйлова, якій на три роки зоборонений в’їзд в Україну, не була на вечірці в Лондоні та не зголосилася взяти участь у концерті в Амстердамі. 

Нагадаємо, Україну на 62-му міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2017» представлятиме гурт O.Torvald з піснею Time. Представника нашої країни було обрано 25 лютого у фіналі національного відбору.

1 березня 2017 року гурт заявив, що планує відвідати вечірки в Амстердамі та Лондоні, але на той час у них не було британської візи. 

Нагадаємо, Росія останньою зі всіх 43 країн-учасниць оголосила свого представника. «Первый канал» Росії делегував Юлію Самойлову, яка з дитинства має першу групу інвалідності і пересувається на інвалідному візку, на «Євробачення-2017» у Київ. У 2015 році вона виступала в окупованому Криму, порушивши Закон України. Після численних перевірок цієї інформації 22 березня Служба безпеки України заборонила Юлії Самойловій в'їзд на територію України терміном на три роки. 

23 березня ЄМС запропонувала Юлії Самойлової організувати пряму трансляцію виступу. Проте російський «Первый канал» відмовився від дистанційної участі Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017» в Києві.

31 березня березня оприлюднено листа директорки Європейської мовної спілки (ЄМС) Інгрід Дельтенре, який вона надіслала листа в Україну. Вона просить прем’єр-міністра Володимира Гройсмана забезпечити участь в «Євробаченні-2017» представниці Росії Юлії Самойлової нарівні з усіма конкурсантами. 

1 квітня віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко сказав, що вимагати від України безпрецедентних рішень на догоду Росії і в порушення власного законодавства і, до речі, норм міжнародного права - безпрецедентно і неприйнятно.

Фото  з Facebook Руслани та O. Torvald

comments powered by Disqus