НТКУ в 2016 році взяла участь у 11 міжнародних конкурсах та фестивалях

НТКУ в 2016 році взяла участь у 11 міжнародних конкурсах та фестивалях

17:09,
23 Грудня 2016
2001

НТКУ в 2016 році взяла участь у 11 міжнародних конкурсах та фестивалях

17:09,
23 Грудня 2016
2001
НТКУ в 2016 році взяла участь у 11 міжнародних конкурсах та фестивалях
НТКУ в 2016 році взяла участь у 11 міжнародних конкурсах та фестивалях
Заступник генерального директора НТКУ Вікторія Романова розповіла сайту «Суспільне мовлення» про міжнародну діяльність телекомпанії у 2016 році.

Міжнародні проекти в рамках співпраці НТКУ з Європейською мовною спілкою

Завдяки членству НТКУ в Європейській мовній спілці, яке розпочалося в 1993 році, на телевізійному ринку України з’явилися перші масштабні міжнародні проекти, трансляція яких в ефірі НТКУ долучила українців до важливих міжнародних культурно-мистецьких та спортивних заходів.

НТКУ, яка є виключним партнером ЄМС на території України, цього року представляла Україну у Стокгольмі (Швеція) в рамках проекту пісенний конкурс «Євробачення» та у Валетті (Мальта) в рамках проекту дитячий пісенний конкурс «Євробачення» як мовник-учасник цих конкурсів. Долучитися до «свята пісні та музики» та підтримати українських виконавців українці мали можливість завдяки організації НТКУ прямих ефірів 10, 12 та 14 травня та 20 листопада відповідно.

У 2016 році пісенний конкурс «Євробачення» наживо дивились понад 204 мільйонів глядачів із 42 європейських країн, а також з Австралії, США, Китаю, Нової Зеландії, Південної Африки тощо. Україна, яка вдруге перемогла у цьому престижному пісенному конкурсі, забезпечила найвищі показники перегляду «Євробачення» з часів 2010 року. Великий фінал «Євробачення–2016» подивилися близько 1,5 мільйонів українських телеглядачів.

НТКУ продовжує вести активну роботу, націлену на розширення дитячого контенту. Цього року НТКУ втретє бере участь у проекті ЄМС з обміну дитячими програмами Erfurt Exchange-2016.Були подані 5 сюжетів власного виробництва з програми «Школа Мері Поппінс». Натомість, НТКУ отримала доступ до пакета програм усіх мовників – учасників проекту, а саме – до 123 сюжетів від мовників із Європи, Африки та Азії, які тепер можуть транслюватися в ефірі телеканалу «UΛ:Перший» як частина дитячих програм НТКУ.

Важливим напрямком міжнародної діяльності НТКУ залишається спортивний напрямок, який на жаль кожного року втрачає свої позиції з огляду на відсутність необхідного фінансування НТКУ, що унеможливлює закуповувати ліцензії на спортивні міжнародні змагання, які хотіли б бачити українці. Разом з тим НТКУ вдалося зберегти трансляції літніх олімпійських та параолімпійських ігор 2016 року, а також чемпіонатів світу та кубків світуз біатлону сезону 2015-2016 та 2016-2017 років, які традиційно висвітлює НТКУ в своєму ефірі вже багато років, підтримуючи українських спортсменів та міжнародний імідж України.

Особливі (іміджеві) міжнародні проекти

Пісенний конкурс «Євробачення – 2017».Після перемоги співачки від України Джамали на пісенному конкурсі «Євробачення» 2016 року у Стокгольмі Україна отримала право стати країною-господарем конкурсу «Євробачення» у 2017 році, а Національна телекомпанія України, яка є членом ЄМС, отримала статус мовника-організатора цієї визначної міжнародної події. НТКУ як мовник-організатор ПКЄ-2017 підписала з ЄМС договір мовника-організатора Пісенного конкурсу «Євробачення–2017» та активно працює з реалізації необхідних підготовчих та організаційних заходів. Створено Організаційний комітет НТКУ з підготовки та проведення ПКЄ-2017, який опікується організаційними, безпековими, фінансовими, творчими, технічними аспектами з підготовки та проведення ПКЄ-2017 на найвищому організаційному, творчому та технічному рівні. Портфоліо НТКУ збагатилося вдруге статусом мовника-організатора ПКЄ. Вперше це було у 2005 році.

НТКУ вже вдруге долучилася до міжнародного конкурсу «ADAMI Медіа Приз», спрямованого на розвиток культурного розмаїття в країнах східноєвропейського партнерства. Представники НТКУ взяли  участь у засіданні журі конкурсу, що відбулося у м. Батумі (Грузія) з 24 по 28 жовтня 2016р., де з понад 200 заявок надісланих з Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови, Білорусі та України обиралися номінанти та переможці у шести різних категоріях. За організаційної підтримки та координації НТКУ 24 листопада 2016 р. у Києві відбулося гала-шоу нагородження переможців. Церемонія пройшла у Колонному залі Київської міської державної адміністрації та транслювалася у прямому ефірі в Україні, Грузії, Молдові та Німеччині. Подія пройшла під егідою генерального секретаря Ради Європи, пана Торбйорна Яґланда, та представника ОБСЄ з питань свободи медіа, пані Дуні Міятович. Також долучилися до події та вручили нагороду переможцям: посол Німеччини в Україні – пан Ернст Райхель, швейцарський дипломат – Хайді Тальявіні та колишній віце-президент Європейської мовної спілки – Боріс Бергант.

Розбудова суспільного мовлення. Міжнародні тренінги

Одним із пріоритетних напрямків діяльності НТКУ залишається навчання та обмін міжнародним досвідом для працівників НТКУ. В рамках становлення НСТУ цей напрямок є стратегічним для розвитку компанії. І тому підтримка міжнародних партнерів залишається важливою та актуальною.

Протягом року велася значна підготовча робота із закладення фундаменту для створення потужного тренінгового центру та проведення серії тренінгів, спрямованих на впровадження редакційних стандартів і підвищення якості контенту.

У рамках партнерства з німецьким медіа-тренінговим центром Deutsche Welle Akademie були організовані низка тренінгів, серед яких за тематикою були такі курси: «Операторська майстерність», «Соціальна журналістика», «Нові медіа, робота з соціальними медіа, верифікація інформації з соціальних мереж», Спеціальний курс «Trainthetrainer» – повторний курс для тренерів НТКУ, «Розробка та втілення радіопроектів від ідеї до виходу в прямий ефір» тощо. У рамках партнерства з Європейською мовною спілкою був проведений тренінг «Конструктивна журналістика». Протягом 2016 року Офіс Ради Європи в Україні активно підтримував Національну телекомпанію України на шляху до створення суспільного мовлення, зокрема в рамках зазначеного співробітництва Офіс Ради Європи сприяв проведенню таких навчальних програм: семінар «Інтеграція регіональних телерадіокомпаній в систему суспільного мовлення України», тренінги для редакцій новин регіональних філій НТКУ, тренінг для співробітників каналу «Культура» (пілотний тренінг з цієї серії), тренінги для редакції новин Київської, Дніпропетровської, Херсонської, Івано-Франківської та Львівської філій НТКУ, «Літня школа універсальної журналістики» (підготовка нових кадрів для редакції новин «UA: Перший»).

Розбудова суспільного мовлення. Міжнародні гранти

Важливим елементом міжнародної співпраці залишається участь уміжнародних грантових проектах, що надає істотні можливості для покращення якості програмного контенту. За підтримки Internews НТКУ отримала можливість долучитися до таких проектів та заходів:

-          проект U-Media щодо підвищення різноманітності джерел інформації та покращення якості новин, в рамках якого НТКУ продовжила випуск суспільно-політичного ток-шоу «Дебати Pro-3»;

-          кампанії з підвищення рівня обізнаності громадськості про боротьбу з корупцією в Україні, в рамках якої були створені 4 спеціальні випуски ток-шоу телепроекту «Дебати Pro» та відзнято заключний 2-серійний документальний фільм «Корупція в законі»;

-          проект Internews (Chemonics) по створенню телевізійних епізодів, які висвітлюють проблеми вимушено переміщених осіб – 12 документальних фільмів про переселенців;

-          проект Internews «Комунікації з людьми, які постраждали через конфлікт на сході України»: в рамках якого створюються: телепроект «Життя у стані війни» (7 ток-шоу по 30 хв. та 7 документальних фільмів по 26 хв.) – Дніпропетровської філії НТКУ; телепроект «Обличчя війни» (32 спецрепортажів для інформаційного мовлення) - НТКУ.

У 2016 році продовжилася співпраця з Радою Європи та DW, зокрема за підтримки РЄ було запроваджено програму підвищення кваліфікації журналістів «Літня школа універсальної журналістики», мета якої підготовка нових кадрів для редакції новин «UA:Перший»; за підтримки DW - створення постійно діючого Тренінгового центру на базі НТКУ, консультативна та методична допомога в плануванні та проведенні тренінгів, навчальних візитів.

Міжнародне співробітництво в галузі телевізійного контенту

Протягом року тривала робота з розвитку міжнародного співробітництва з мовниками інших країн, зокрема щодо наповнення ефіру НТКУ європейським контентом різного жанру. НТКУ продовжила співпрацю з литовським мовником LRT, а також довготривалу та плідну співпрацю з корейською компанією Arirang TVщодо обміну контентом. Як і планувалося минулого року, наразі активно розвивається співпраця з американським партнером BBG, від якого отримано найбільший програмний пакет, Суспільним мовленням Орегону (США)та данською компанією TV2.Наразі активно продовжується співпраця з японським суспільним мовником щодо передачі для показу в наступному році на телеканалах «UΛ:Перший» документальних серіалів про традиції та культуру Японії.

Участь НТКУ в міжнародних телевізійних конкурсах

Цього року НТКУ брала участь програмами власного виробництва в 11 міжнародних конкурсах та фестивалях, серед яких Міжнародний конкурс телевізійних програм для дітей JAPAN PRIZE International Contestfor Educational Media (освітня програма «Суспільний університет»); Міжнародний фестиваль фільмів та програм про мистецтво Festival Internazionaledel Cinema d'Arte (документальний фільм «Казимир Малевич. Зірка у формі квадрата»); Міжнародний конкурс документальних робіт 35th International URTI Grand Prix for Author's Documentary (документальний фільм «Переселенці. Годинникар», «Без права на славу»); ADAMI Media Prize 2016 (документальний фільм «Переселенці. Годинникар» та документальний фільм «Простір толерантності. Візьму твій біль собі»), Міжнародний фестиваль Prox Europa (документальний фільм «Я – війна») та інші.

Приємно відзначити, що веб-серіал виробництва НТКУ «5 baksiv.net» отримав гран-прі за режисуру Іспанського міжнародного фестивалю Bilbao Web Fest, що заснований з метою підтримки талановитих творців і заохочення використання нових технологій у створенні серіалів. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду