НСТУ виконуватиме рішення СБУ щодо заборони в'їзду в Україну Юлії Самойлової

Про це йдеться на сайті «UA: Першого».

НСТУ повідомила також, що підготовка до пісенного конкурсу «Євробачення-2017» нею, як мовником-організатором, продовжується в інтенсивному режимі.

«Ми мусимо поважати місцеві закони країни-господаря конкурсу, однак ми глибоко розчаровані таким рішенням, оскільки вважаємо, що воно йде в розріз із духом конкурсу та поняттям інклюзивності, яке лежить в основі його цінностей», – сказав у заяві виконавчий директор «Євробачення» Йон Ола Санд.

Нагадаємо, Служба безпеки України заборонила в'їзд на територію України представниці на «Євробаченні-2017» від Росії Юлії Самойлової терміном на три роки. Рішення прийняте на підставі отриманих даних про порушення нею законодавства України.

У  червні 2015 року Юлія Самойлова виступала в окупованій Керчі на гала-концерті фестивалю «Світ спорту та добра». Вона потрапила в окупований Крим не через офіційний український КПП. Таким чином співачка порушила українське законодавство та автоматично внесена у «чорні списки» осіб, яким заборонений  в’їзд в Україну.

Раніше Йон Ола Санд розповів під час брифінгу в Києві, що Європейська мовна спілка (ЄМС) «цілком підтримає рішення української влади» щодо участі представниці Росії Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017». Він додав, що  ЄМС не втручатиметься у рішення української влади.

12 березня стало відомо, що Росію на «Євробаченні-2017» представить Юлія Самойлова з піснею FlameIs Burning («Вогонь горить»). Її делегував «Первый канал». Співачка з дитинства має 1-у групу інвалідності, пересувається на інвалідному візку. 

11-13 березня у Києві проходила щорічна зустріч голів делегацій країн-учасниць «Євробачення-2017», де вони ознайомилися з підготовкою України до 62-го міжнародного пісенного конкурсу. На зустріч голів делегацій, яка щороку проходить у березні у місті-господарі «Євробачення», зі всіх 43 країн-учасниць не приїхала лише Росія.

62-й міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017» пройде в Києві, у Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Дніпра, з 9 по 13 травня. Україна стала господинею «Євробачення» завдяки перемозі Джамали на «Євробаченні-2016» у столиці Швеції, Стокгольмі.

comments powered by Disqus