НСТУ має 20 днів на оскарження штрафу у розмірі 198 тис. євро через недопуск Самойлової на «Євробачення-2017»

Про це сайту «Суспільне мовлення» сказав голова правління НСТУ Зураб Аласанія.

«У нас 20 днів на оскарження. Готуємо аргументи і документи», – повідомив голова правління НСТУ.

За словами Зураба Аласанії, він отримав офіційного листа від Європейської спілки мовників щодо санкцій у вигляді штрафу. «Чому вони не роблять відкритого стейтменту, я не можу сказати. Можливо, витрумують 20 днів на оскарження. Сума – 198 тис. евро», – додав він.

Нагадаємо, 29 червня 2917 року Зураб Аласанія з Дубліна, де проходила Генеральна Асамблея Європейської спілки мовників, повідомив, що можуть бути впроваджені санкції проти НСТУ за те, що Україна заборонила в’їзд учасниці «Євробачення-2017» від Росії Юлії Самойлової.

Пізніше НСТУ, як мовник-організатор «Євробачення-2017», заявила, що можливі санкції Європейської спілки мовників (EBU) є необґрунтованими. НСТУ пообіцяла оскаржувати такі санкції згідно з правил, що діють в Європейській спілці мовників та її Статуті.

Додамо, 22 березня 2017 року СБУ заборонила Юлії Самойловій в'їзд на територію України терміном на три роки через те, що вона нелегально в'їхала в Крим, оминувши український контрольно-пропускний пункт. 27 червня 2015 року Юлія Самойлова виступала в окупованій Керчі на гала-концерті фестивалю «Світ спорту та добра». Таким чином співачка порушила українське законодавство та автоматично внесена у «чорні списки» осіб, яким заборонений  в’їзд в Україну.

У свою чергу Росія відмовилася транслювати конкурс та відправляти в Україну іншого учасника. 

4 травня 2017 року голова оргкомітету «Євробачення» Франк-Дітер Фрайлінг сказав, що допускає введення санкцій проти Росії і України за порушення статуту конкурсу. Це може бути штраф або заборона участі країн у конкурсі до трьох років. 

29 червня 2017 року стало відомо, що Європейська спілка мовників (EBU) не збирається впроваджувати санкції проти Росію через те, що «Первый канал» (РФ) відмовився транслювати «Євробачення-2017». Мова йде лише про попередження. 

comments powered by Disqus