Незабаром ЮНЕСКО оголосить про заснування Міжнародного дня радіо

ЮНЕСКО пропонує відзначати 13 лютого Міжнародний день радіо, адже саме в цей день у 1946 році було засновано радіо ООН.  З червня 2011  тривали консультації  з асоціаціями мовників, членами Європейського телерадіомовного союзу, суспільними, приватними та міжнародними мовниками. 91% організацій до яких зверталося ЮНЕСКО підтримали проект.

Поштовхом до такого рішення стала пропозиція Іспанії. Ще у 2008 році Academia Española de la Radio звернулася з пропозицією відзначати день радіо 30 жовтня – у день, коли на CBS у 1938 році, вийшов радіоспектакль «Війна світів» за Гербертом Уельсом, частково стилізований під прямий репортаж. Ймовірно, що ідея прив’язати святкування Дня радіо до події, що викликала паніку у слухачів, не знайшла підтримки у стінах ЮНЕСКО.

Як відомо День радіо  вже святкується 7 травня на пострадянському просторі, а також у Болгарії з 1945 року. За офіційною радянською версією в цей день у 1895 році російський фізик Олександр Попов сконструював перший радіоприймач.

Проголошення Міжнародного дня радіо відбудеться на найближчий Генеральній конференції ЮНЕСКО – 25 жовтня 2011 року у Парижі.

Джерело  Worldradioday

comments powered by Disqus