Нацрада розбудувала загальнонаціональну мережу «Українського радіо» та розширила покриття «Променя» і «Культури» – Юрій Артеменко

Голова Нацради Юрій Артеменко, презентуючи 13 березня 2019 року звіт регуляторного органу в парламентському комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики, зазначив, що Нацрада виконала повноваження щодо створення і забезпечення функціонування національного Суспільного мовлення, які передбачені для регулятора законом про Суспільне. Зокрема регулятор переоформив усі необхідні ліцензії на мовлення.

«Упродовж останніх років було розбудовано загальнонаціональну мережу «Українського радіо» та значно розширено територію покриття програм «Радіо «Промінь» і «Радіо «Культура». 2018 року на конкурсах, що проводила Національна рада, Суспільний мовник отримав 11 нових радіочастот. Загалом, на трьох програмах він використовує 372 частоти. Крім того, всі три програми Суспільного мовника отримали ліцензії на цифрове радіомовлення в Києві», – сказав Юрій Артеменко.

За його словами, упродовж 2018 року великою проблемою для ПАТ «НСТУ» залишалося недофінансування. «Однак належне фінансове забезпечення суспільних мовників – це головна умова їх незалежності, і про це Національна рада неодноразово заявляла на міжнародному рівні й на дискусіях, які відбувалися в Україні. Брак коштів не дозволяє втілювати програми розвитку ПАТ «НСТУ», а тому очікувати на значне покращення якості програм поки не доводиться. Подальший розвиток національного Суспільного мовника, виконання ним своїх найголовніших функцій – забезпечення інформацією найрізноманітніших запитів громадян – великою мірою залежить саме від його фінансування», – зауважив пан Артеменко.

Голова Нацради також повідомив, що найближчим часом регулятор проведе конкурс на  дві ФМ-частоти у Києві, у яких є великі шанси виграти другому і третьому каналам «Українського радіо».

Нагадаємо, комітет свободи слова схвалив звіт Нацради за 2018 рік і рекомендував парламенту його розглянути.

Фото: «112 Україна»

comments powered by Disqus