На каналі «UA: Культура» покажуть спецпроект «Батурин. Забута трагедія незабутої столиці»

Facebook

Під час ефіру історики проаналізують політику гетьмана Івана Мазепи, значення влади Петра І для України, котра була в складі Російської імперії, а також препаруватимуть подібні історичні події («Різанина в Батурині», Лебединська катівня), як вияв терору проти українців. Про це йдеться на сайті «UA: Культура».

Гостями студі будуть докторка історичних наук Ольга Ковалевська, журналіст, історик Ростислав Мартинюк, історик, письменник, професор Володимир Сергійчук. Третій президент України Віктор Ющенко розповість про свій вклад у розвиток Батуринського заповідника.

Модератор спецефіру — ведучий, історик Олександр Алфьоров.

«Батуринська трагедія» — облога та знищення московськими військами гетьманської столиці Батурина, що відбулися 2 листопада 1708 року. Було жорстоко вбито всіх мешканців міста, незалежно від віку та статі. За оцінками істориків загинуло від 11 до 15 тисяч батуринців. В історію України ці події увійшли під назвою «Різанина в Батурині». Місто, включно з православними храмами, пограбували, а потім спалили.

Нагадаємо, 18 вересня на цифрових платформах Суспільного стартував проект «Дивацька історія України», створений за допомогою анімації, графіки, колажування та кадрів із кінофільмів.

comments powered by Disqus