На «Громадському радіо» стартувала програма «Філософський барабан»

Як зазначає у своєму блозі головний редактор «Громадського радіо» Кирило Лукеренко, проект радо вітав ідею цієї програми, «хоча б просто заради дотримання правил інтелектуальної гігієни».

«Журналіст і письменник Олег Шинкаренко вирішив зробити подкаст-програму про філософію як привід задуматися – над нашими страхами, догмами, доцільністю порядку речей і можливими альтернативами. Як шанс на переосмислення "очевидних" речей. Як момент перевірки чи не застаріли істини, які кожен з нас приймає на віру», – пише Лукеренко.

В першому випуску програми обговорювали філософію Фрідріха Ніцше. Зокрема, міркували про те, хто зробив більший внесок у образ Ніцше як антисеміта: він сам, його вороги, чи його рідна сестра Елізабет, персональна пенсіонерка Третього рейха і наглядачка музею геніального філософа, котра так і не змогла зрозуміти його вчення? А також про те, що було б, якби Ніцше був сьогодні в Україні президентом, та ін.

Також на сайті проекту cтав доступний подкаст вже третього випуску програми «Якщо» Наталі Соколенко й Андрія Куликова. Тема: «Все про референдум». Гостями були член ЦК КПУ Георгій Крючков і заступник голови ЦВК Андрій Магера.

Джерело: Громадське радіо

comments powered by Disqus