На «Євробаченні-2017» перемогла Португалія: хто такий Сальвадор Собрал?

За підсумками голосування телеглядачів і професійного журі в 42 країнах-учасницях «Євробачення-2017» Сальвадор Собрал здобув 758 балів, посівши перше місце як за результатами голосування журі, так і глядацького голосування. Це перша перемога Португалії в цьому конкурсі.

Друге місце посів представник Болгарії – 17-річний Kрістіан Костов із піснею Beautiful Mess («Прекрасний безлад»), набравши 615 балів.

На третій сходинці опинилися представники Молдови – гурт Sunstroke Project із піснею Hey Mamma («Гей, мамо»), здобувши 374 бали.

Україна, яку представляв гурт O.Torvald з піснею Time («Час») посіла 24-те місце із 26-ти країн-фіналістів, отримавши у підсумку 36 балів. Це найгірший результат України за всі роки участі в конкурсі: до цього найнижчу сходинку - 19-ту - посів на «Євробаченні-2005» у Києві гурт «Гринджоли».

Трійка лідерів

Фінал «Євробачення» транслювали телеканали «UA: Перший» та «UA: Крим» (коментатори – Тетяна Терехова та Андрій Городиський). Офіційний сайт «Євробачення-2017» – Eurovision.tv – транслював оригінальну версію.

Спершу оголосили оцінки від професійних національних журі всіх 42 країн-учасниць. Оцінки від українських члені журі зачитала представниця від України на «Євробаченні-2013» у Мальме Злата Огневіч. В Україні до журі входили поет-пісняр Юрій Рибчинський, представниця України на дитячому «Євробачення-2013» Софія Тарасова, продюсери Сергій Грачов та Яна Прядко, радіоведучий Сергій Гагарін. Кожне з національних журі працювало віддалено.

За результатами голосування професійного журі, першу трійку склали Португалія, Болгарія та Швеція:

Після цього ведучі Володимир Остапчук і Олександр Скічко озвучили кількість балів, яку конкурсанти отримали за результатами SMS-голосування телеглядачів, у порядку зростання.

Фінальні результати голосування журі та глядачів

Сальвадор Собрал з головною нагородою конкурсу

Фінальну пісню переможця Сальвадор Собрал виконував разом зі своєю сестрою Луїзою Собрал

Сальвадор Собрал народився 28 грудня 1989 року у столиці Португалії – Лісабоні. За словами лікарів, має вроджену ваду серця. Дитиною мешкав у США і Барселоні. Про Сальвадора Собрала дізналася Португалія у 2009 році завдяки участі в третьому сезоні талант- шоу Pop Idol – португальській версії британсього шоу. Там він посів 7-ме місце. Його сестра Луїза посіла 3-тє місце в першому сезоні Pop Idol. У 2016 році він написав свій перший і поки що єдиний альбом Excuse Me.

Співак переміг у національному відборі на «Євробачення-2017» 5 березня, пройшовши два півфінали. Він отримав перше місце від суддів і друге місце – від глядачів. Нацвідбір організовував португальський суспільний мовник.

Уже після перемоги співака стало відомо, що він має проблеми із серцем і потребує постійного лікування. Перед поїздкою до Києва він переніс дві операції по видаленні двох гриж. До 7 травня, церемонії відкриття «Євробачення», замість нього репетирувала сестра в чорному чоловічому костюмі.

Вона пояснила, що пісня «Любов на двох» про розбиті стосунки та любов, яка все ще живе. Проте в неї вже не має майбутнього. Дівчина покинула хлопця, а він продовжує її любити.

Сальвадор Собрал часто на прес-конференціях і в інтерв’ю порушує глобальні питання, наприклад, про біженців у Європі. «Якщо ми не тварини, а люди, то ми маємо допомагати одне одному», – закликав співак у Києві. Він щасливий, що люди відчули емоції, закладені в пісні: «Якщо це справжнє, а не пластикове, люди це відчують».  

Для Сальвадора Собрала «Євробачення» є грандіозним шоу, після якого він сподівається вирушити у світове турне.

Нагадаємо, у міжнародному пісенному конкурсі «Євробаченні-2017», яке пройшло у Києві, взяли участь 42 країни. Офіційне відкриття конкурсу відбулося 7 травня біля Верховної Ради в Маріїнському парку.

9 травня пройшов перший півфінал. На ньому оглосили перших фіналістів – Австралія, Азербайджан, Бельгія, Вірменія, Греція, Кіпр, Молдова, Польща, Португалія, Швеція.

11 травня на другому півфіналі вибрали ще 10 країн –  Болгарія, Білорусь, Хорватія, Угорщина, Данія, Ізраїль, Румунія, Норвегія, Нідерланди, Австрія.

Автоматично у фінал пройшли країни «Великої п’ятірки» – Іспанія, Німеччина, Франція, Італія, Великобританія та країна, яка приймає «Євробачення-2017», – Україна. Тобто загалом у фіналі виступали 26 учасників.

comments powered by Disqus