Мін'юст підключилося до повернення арештованих 15 млн євро гарантій за проведення «Євробачення-2017»

Про це сайту «Суспільне мовлення» сказав голова правління Зураб Аласанія.

«З добрих новин – до справи підключається наш Мін’юст, бо гроші – державні», – заявив Зураб Аласанія.

Він додав, що 4 липня у Кабінеті Міністрів України запланована зустріч, на якій вирішуватимуть спосіб представництва Міністерства юстиції в цій справі.

Зураб Аласанія пояснив, що рішення щодо заблокованих коштів може затягнутися надовго. «Це ж тільки через швейцарський суд, якого все ще не призначено», – зазначив голова правління НСТУ.

Нагадаємо, 15 млн євро страхових, які уряд України виділив напередодні конкусу у випадку можливих зауважень від Європейської спілки мовників щодо «Євробачення-2017», заморожені на рахунку в Женевському банку.  Підстави для арешту та його ініціатор досі невідомі. НСТУ найняла юридичну фірму зі Швейцарії, оскільки потрібно з’ясувати всі обставини справи та визначити порядок застосування процедури накладення арешту відповідно до швейцарського законодавства.

У Європейській спілці мовників зазначили, що вони не є ініціатором блокування коштів.

Одною з можливих причин арешту коштів може бути позов телеканалу Euronews до НСТУ, який тягнеться з 12 травня 2015 року. У 2014 році НСТУ (тодішня НТКУ) ініціювала припинення співпраці з Euronews.  Тоді телеканал подав до Господарського суду міста Києва позов про стягнення з НТКУ 10 млн 591 тис. 224 євро, що еквівалентно 251 млн 76 тис. 179 грн, простроченого ліцензійного платежу за ліцензійним договором від 21 жовтня 2010 року.

Додамо, 19 квітня 2017 року НСТУ, яка є правонаступником  НТКУ, програла в апеляції справу за позовом французької корпорації Euronews SA про стягнення заборгованості за ліцензійною угодою від 21 жовтня 2010 року в розмірі 10 млн 591 тис. 224 євро. 

Фото з сайту zib.com.ua

comments powered by Disqus