Микола Томенко прокоментував ситуацію із суспільним мовленням в Україні

11:48,
14 Лютого 2013
1346

Микола Томенко прокоментував ситуацію із суспільним мовленням в Україні

11:48,
14 Лютого 2013
1346
Микола Томенко прокоментував ситуацію із суспільним мовленням в Україні
Очільник профільного для медіа парламентського комітету Микола Томенко вважає, що проект суспільного мовлення, який має бути неодмінною складовою інформаційної політики держави, реалізовувати передчасно – щонайменше до президентської виборчої кампанії.

Про суспільне мовлення, а також про українське радіо, інформаційну безпеку, свободу слова він розказав у чат-конференції «Телекритики».

- Миколо Володимировичу, вже не перший рік обговорюється питання суспільного мовлення в Україні. Розкажіть який, на вашу думку, має бути механізм впровадження та функціонування суспільного мовлення?

- Ще раз наголошу на своїй позиції щодо суспільного мовлення: воно можливе лише за спільної згоди президента та виконавчої гілки влади, парламенту і суспільства. Аналіз передумов засвідчує, що як мінімум до президентської виборчої кампанії планувати реалізацію цього проекту було б передчасно.

Але це не означає, що не треба цим займатися, підготовкою трансформації державних ЗМІ в суспільні. Важливо на першому етапі бодай залучити громадськість та експертів до формування програмної політики НТКУ та НРКУ через участь у наглядових радах.

Також варто надалі визначати оптимальну для України модель фінансування суспільного мовлення, як мовлення без реклами, вести відповідну експертну роботу. У справі визначення правових засад суспільного мовлення варто було б ухвалити у першому читанні будь-який із зареєстрованих законопроектів, щоб визначити, що суспільне мовлення залишається важливим пріоритетом для України.

Повна версія чат-конфренеції

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Телекритика
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду