Медіаорганізації Грузії запропонували кроки щодо покращення інформаційного середовища в країні

15:00,
29 Жовтня 2012
1393

Медіаорганізації Грузії запропонували кроки щодо покращення інформаційного середовища в країні

15:00,
29 Жовтня 2012
1393
Медіаорганізації Грузії запропонували кроки щодо покращення інформаційного середовища в країні
Вони рекомендують змінити директора суспільного мовлення Грузії, зробити це ЗМІ більш орієнтованим на потреби людей та менш залежним від влади.

Чергова криза суспільного мовлення та ЗМІ в Грузії, як цього і очікували експерти, почалася одразу після виборів. Наслідками її стало закриття політичних ток-шоу на деяких каналах СМ та скандал з Першим Інформаційним Кавказьким каналом «ПІК».

Ці події стали підставою для представників громадянського сектору вимагати реформування суспільного мовника, який наразі вони вважають політизованим та байдужим до людей.

Тиждень тому коаліція ЗМІ запропонувала своє бачення кроків, які допомогли б створити краще медіа-середовище в країні.

Більшість їхніх рекомендацій полягає в тому, що суспільному мовнику Грузії слід звернутися до служби Державного контролю для позапланової перевірки організації ефірного мовлення і представити результати у грузинському парламенті та на розгляд суспільства.

Але, передовсім, медіа-організації наголошують на тому, що корпорація суспільного мовлення Грузії повинна оприлюднити всі свої фінансові документи, які могли б зробити витрати їхніх каналів більш прозорими.  

Нещодавно інтернет-видання Ambebi.ge також провело анкетування серед своїх читачів про те, кого вони бачать на посаді голови суспільного мовника Грузії. Користувачам було запропоновано обрати одного з п'яти кандидатів, серед яких не зазначалося жодної особи з діючого складу, який займає керівні посади.

Крім того, медіа-організації просять переглянути правила про формування Ради піклувальників суспільного мовника. На їхню думку, після цієї процедури перетворення вже існуючої корпорації на дійсно незалежний мовник стане можливим.

Джерело: Democracy and Freedom Watch

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
civil
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду