Медіаексперт: «Політичні партії Грузії вбивають саму ідею Суспільного мовлення»

11 вересня керівник інформаційної служби Georgian Public Broadcaster Софо Мосідзе написала у facebook пост, де відкрито звинуватила голову наглядової ради Емзара Гогуадзе та виконуючого обов’язки гендиректора Тамаза Ткемаладзе у «політичних інтригах».

«Тамаз Ткемаладзе (виконуючий обов'язки генерального директора GPB) + Емзар Гогуадзе (голова опікунської ради GPB) = спільна боротьба для того, щоб прибрати до рук Громадський мовник. SOS Тут світанок 90-х років (поле для регресу, архаїзму, непрофесіоналізму, політичних інтриг)», – написала пані Мосідзе.

У зв’язку з цим Емзар Гогуадзе Голова заявив, що Мосідзе порушила Кодекс поведінки мовника.

«Згідно з Кодексом поведінки мовника, наші журналісти, ведучі, продюсери чи інші відповідальні особи своєю діяльністю не мають ставити під сумнів принципи неупередженості та справедливості мовника. Заява Софо є надзвичайно дивною», – каже голова наглядової ради.

У свою чергу пан Ткемаладзе заявив, що звільняти Софо Мосідзе він не планує, оскільки вона є дуже цінним співробітником, проте звільнив ведучих двох політичних ток-шоу – Еку Квесітадзе та Давида Пайчадзе. Обидва журналісти мають родинні та дружні зв’язки з політиками колишньої влади – партії «Національний рух» – і стверджують, що їх трудовий контракт був перерваний з політичних мотивів,

«Ми жодного разу не отримували зауважень від Тамаза Ткемаладзе», – заявив Пайчадзе, а Квесітадзе додала, що гендиректор уникає зустрічі з ними.

«Тон цих програм не відповідає принципам GPB. Вони представляють одну із сторін, і це викликає роздратування в суспільстві», – сказав в. о. гендиректора, додавши, що не змінить рішення.

На думку медіа-експерта Звіада Коридзе, навколо суспільного мовника склалася ситуація, коли на нього з різних боків тиснуть два політичні суперники – «Національний рух» (лідер – Міхаїл Саакашвілі) і теперішня партія влади «Грузинська мрія» (лідер – Бідзіна Іванішвілі): перша намагається впливати на мовник через наглядову раду, яка була сформована ще в період її правління, а друга стала грубо втручатися в редакційну політику.

«Політичні партії мають стримати свої пристрасті. Це стосується і «Нацруху», і «Грузинської мрії». Такою поведінкою вони просто вбивають саму ідею Суспільного мовлення», – каже експерт.

Також Коридзе стверджує, що влада мала дочекатися початку 2014 року, коли набуде чинності поправка до Закону «Про мовлення», яка змінює принцип формування наглядової ради – з прерогативи президента на парламентську.

Джерело: Грузия Online, Эхо Кавказа
 

comments powered by Disqus