Мазицька заявила, що телеканал «Культура» для тих, хто втомився від політики і реклами

«Це телеканал для тих, хто втомився від політики. У нас в країні всі мовники, окрім спеціалізованих музичних, дитячих чи спортивних телеканалів, так чи інакше пов’язані з політикою. А на "Культурі" можна подивитися гарний концерт, фільм, програми про мистецтво, освітні та історичні програми, тобто про все, що стосується культури України», – пояснила вона.

За словами Жанни Мазицької, на телеканалі «Культура» також немає реклами.

Заступник генерального директора з координації діяльності філій НСТУ Михайло Шматов додав, шо «Культура» несеособливу місію – усвідомлення цінностей України, українських ідентифікаторів, національної ідеї. Він вважає, що під час реформування каналу неправильно орієнтуватися на іноземні суспільні культурно-освітні телеканали.

«Ми шукатимемо свій шлях і разом з українським суспільством формуватимемо цінності й поняття української культури. Неможливо зняти кальку з якогось іноземного телеканалу і перенести сюди. Інша справа – стандарти якості, які ми закладатимемо, але це потребуватиме капітального технічного переоснащення. Крім того, ми повинні зупинити в собі комплекс неповноцінності, припинити постійно думати, що в нас нічого немає», – зазначив Михайло Шматов.

Нагадаємо, телеканал «Культура» з 1 січня 2017 року розпочав мовлення в мережі цифрового ефірного телебачення (Т2). Відтепер він доступний не лише на супутникових частотах, але й у цифровому форматі. 

31 серпня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення підбила підсумки конкурсу на видачу ліцензії на мовлення в загальнонаціональному цифровому мультиплексі МХ-5 (стандарт DVB-T2). Переможцем конкурсу стала Національна телекомпанія України з концепцією культурологічного телеканалу «Культура», який має стати другим каналом суспільного мовлення. Фактично «Культура» була єдиним претендентом у цьому конкурсі. Дотепер «Культура» володіла лише супутниковою ліцензією та не мала ефірних частот ані в аналоговому, ані в цифровому ефірі.

Раніше сайт «Суспільне мовлення» публікував аналіз сітки мовлення телеканалу «Культура». 

Фото з сайту «UA: Перший»

comments powered by Disqus