Марек Серант: Бюджет суспільного мовлення в Україні –  це бюджет одного місяця польського телебачення

Марек Серант: Бюджет суспільного мовлення в Україні – це бюджет одного місяця польського телебачення

19:00,
5 Квітня 2017
4913

Марек Серант: Бюджет суспільного мовлення в Україні – це бюджет одного місяця польського телебачення

19:00,
5 Квітня 2017
4913
Марек Серант: Бюджет суспільного мовлення в Україні –  це бюджет одного місяця польського телебачення
Марек Серант: Бюджет суспільного мовлення в Україні –  це бюджет одного місяця польського телебачення
Кандидат на голову правління Національної суспільної телерадіокомпанії Марек Серант сказав, що хотів би зробити в Україні таке суспільне мовлення, яке є в Польщі. Та для цього НСТУ має заробляти гроші, інакше нічого не зміниться

Про це він сказав 5 квітня під час дебатів між кандидатами на посаду голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, які організували ГО «Інститут свободи слова» разом з Єдиним координаційним центром «Донбас». 

«В Україні постійно триває криза. …Маємо 45 млн. доларів фінансування суспільного мовлення. Це бюджет одного місяця польського телебачення. У Польщі телебачення на рік має 300 млн. доларів і плачуть, що замало», – розповів Марек Серант.

Він пропонує, щоб Суспільне мовлення в Україні не відмовлялося від реклами, якої має бути щонайменше 30%, і впровадило абонентську плату з кожного господарства. Це дозволить покрити кошти на виробництво і оплату праці співробітників.

На його думку, якщо Суспільне мовлення не буде заробляти, тоді без грошей воно виглядатиме так, як сьогодні. 

Окрім журналіста-фрілансера, телепродюсера Марека Серанта, у дебатах взяли участь ще три кандидати на голову правління НСТУ: телепродюсер, режисер-постановник Олександр Зирін, директор Дирекції програм НТКУ до 2015 року Олександр Зорка, начальник цеху електростанції в НСТУ Олександр Коваленко.

Олександр Зирін розповів, що ключові моменти його програми – виробництво і технічне переоснащення. Він пропонує збудувати повноцінне телевізійне і радіомовлення в Україні. На його думку, Перший національний і «Українське радіо»  має працювати у форматі повноцінного різножанрового суспільно-політичного мовлення. Ефективним мовленням у сфері культури має опікуватися два канали «Культура», а серйозну нішу у сфері мовлення для молоді займе «Промінь».

«Вся організація виробництва НСТУ буде базуватися на принципах продюсерського виробництва», – сказав пан Зирін.

Він додав, що технічний і технологічний стан НТКУ дуже низький і він знає, як це подолати.

Олександр Зорка наполіг на свій концепції, що люди, які сьогодні працюють на НСТУ – професіонали. Вони заслуговують найвищої оцінки, знають і вміють робити телевізійні проекти найскладнішої категорії якості, вважає пан Зорка.

«Я буду працювати з тими людьми, які є», – розповів про основу своєї концепції пан Зорка.

За його словами, «держава завжди хотіла мати те телебачення і радіо, яке хотіла мати. Ось ми його і маємо».

Олександр Коваленко запропонував розширити НСТУ. Він має плани створити другий канал суспільного мовлення, який буде не політичний, а культурно-спортивний. І саме на другому каналі суспльного мовлення мають мовити регіональні філії.

Нагадаємо, 10 квітня Наглядова рада НСТУ проведе конкурс на голову правління суспільного мовлення. На конкурсі кожен із кандидатів матиме 20 хвилин на презентацію і відповідатиме на необмежену кількість питань від членів НР.  Конкурс буде публічним, вестиметься пряма трансляція на сайті «Укрінформ» та члени Наглядової ради голосуватимуть таємно.

Шість із восьми кандидатів уже відповідали на запитання «Суспільного мовлення» у відео-інтерв’ю. А саме: Зураб Аласанія і Роман Вибрановський, Олександр Зорка та Олександр Коваленко, Олег Наливайко та Марек Серант. Сайт «Суспільне мовлення» окрім відео-інтерв’ю та аналізу стратегій кандидатів, провів опитування, поставивши претендентам на керівника Суспільного мовлення запитання щодо команди, достатності коштів, оптимізацію колективу тощо. 

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з урахуванням внесених протягом року змін розмір 0,2% видатків становить 1294,44 млн грн. Наразі Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» затверджено обсяг фінансової підтримки з загального фонду на діяльність ПАТ «НСТУ» – 970,79 млн грн.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду