Комітет свободи слова розгляне проект про включення до Наглядової ради НСТУ представника релігійних організацій

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики планує розглянути на черговому засіданні, що відбудеться 19 грудня 2018 року, проект Закону № 8538 про внесення змін до статті 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», внесений народними депутатами України Павлом Унгуряном, Оксаною Продан, Юрієм Мірошниченком та ін.). Про це повідомляє секретаріат Комітету.

Нагадаємо, відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», до складу Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України входять по одному представнику від депутатських фракцій і груп Верховної Ради України поточного скликання, дев’ять членів від громадських об’єднань та асоціацій, основним видом діяльності яких є діяльність:

1) у сфері освіти та науки;

2) у сфері забезпечення прав національних меншин;

3) у сфері фізичного виховання та спорту;

4) у сфері журналістики;

5) у правозахисній сфері;

6) у сфері захисту інтересів дітей та молоді;

7) у творчій сфері;

8) у сфері місцевого самоврядування;

9) у сфері захисту прав осіб з особливими потребами.

«Водночас релігійні організації України, які об’єднують значну частину населення України (за даними соціологічних опитувань, до 80 % населення України декларує свою релігійність), позбавлені права на своє представництво у складі вищевказаної Наглядової ради. При цьому слід зазначити, що релігійні організації в Україні стабільно посідають одне з перших місць за рівнем суспільної довіри», – пишуть автори проекту в пояснювальній записці.

Наразі в Наглядовій раді ПАТ «НСТУ» 16 членів, ще одного має делегувати парламентська фракція Народний фронт, оскільки Віталій Портников, який раніше був обраний від цієї фракції, у січні 2018 року пішов з НР за власним бажанням.

comments powered by Disqus