Комітет свободи слова підтримав зміни до закону про суспільне мовлення

Члени Комітету рекомендують парламенту прийняти це й проект в першому читанні за основу.

Голова Комітету Микола Томенко в коментарі «Телекритиці» зазначив, що можливо на початку серпня цей проект буде винесений в сесійну залу і ухвалений за основу та в цілому.

Нагадаємо, автори законопроекту пропонують вилучити державну ТРК «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення» з переліку державних мовників, на базі яких буде створюватися Національна суспільна телерадіокомпанія України (натомість використати її базу для створення іномовлення), а також не обмежувати її двома телеканалами.

Законопроект передбачає встановити чіткі вимоги, яким має відповідати особа, яка претендує на зайняття посади голови або члена правління НСТУ:

1) мати громадянство України;

2) проживати на території України останніх п'ять років;

3) мати повну вищу та загальний стаж роботи не менше п'яти років;

4) мати бездоганну ділову репутацію;

5) не може мати не погашену або не зняту в установленому законом порядку судимість.

Водночас на голову та членів правління НСТУ будуть поширюватися обмеження щодо сумісництва та суміщення з видами діяльності. Наглядова рада НСТУ, у випадку невиконання цих вимог, зобов'язана на найближчому засіданні припинити повноваження голови або відповідного члена правління.

Законодавці хочуть скасувати норму про фінансування НСТУ протягом перших чотирьох років лише за рахунок державного бюджету. За їхньою пропозицією, НСТУ одразу зможе фінансуватися за рахунок кількох джерел: продажу власної теле- і радіопродукції, плати за користування авторськими та суміжними правами; державного і місцевих бюджетів; добровільних і благодійних внесків, пожертвувань фізичних і юридичних осіб, крім анонімних; інших надходжень.

Також автори проекту пропонують, щоб НСТУ була проліцензована Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення шляхом переоформлення ліцензій Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України та обласних державних телерадіокомпаній.

На засіданні 23 липня були присутні Микола Томенко, Микола Баграєв, Олена Кондратюк, Микола Княжицький, Віталій Крутій та Галина Чорна.

Джерело: Суспільне мовлення

comments powered by Disqus