Комітет свободи слова не підтримав проект Княжицького про перетворення «Інтера» на канал суспільного мовлення

Нагадаємо, Микола Княжицький пропонував створити другий суспільний телеканал на базі «Інтера». Він вважає, що держава не спромоглася вирішити питання про створення для громадського телеканалу організаційно-технічної бази та виділення додаткових каналів мовлення. Крім того, про це не йдеться й нещодавно ухваленому закону про створення СМ.

Однак ця проблема може бути усунена шляхом проведення ревізій виданих ліцензій та прийнятих рішень щодо ліцензування, вважає автор законопроекту. Одним із телеканалів, які свого часу незаконно отримали частоти, на думку Княжицького, є «Інтер». Саме на його базі Княжицький пропонує створити ще один канал СМ. На його думку, канал «Інтер», частина якого належить Росії, і має чи не найбільше покриття в Україні, мовить незаконно, оскільки серед його засновників іноземні структури, а саме російський «Первый канал».

Він пропонує, щоб Нацрада звернулася до суду про позбавлення ліцензії на мовлення в разі, якщо в засновниках телерадіоорганізації є іноземні юридичні або фізичні особи або особи без громадянства. Якщо це так, то суд визнає видану ліцензію нечинною. Вивільнені канали мовлення можуть використовуватися другим каналом суспільного мовлення як відокремленим підрозділом Національної телекомпанії України. Повний перелік каналів, на яких мають право мовити другий канал суспільного мовлення, за словами Княжицького, може затверджуватися поки що Комітетом з питань свободи слова та інформації на підставі інформації, отриманої від Нацради.

Княжицький нагадав, що відповідно до чинного законодавства в Україні заборонено заснування ТРО іноземними особами, або особами без громадянства.

«Незважаючи на це впродовж тривалого часу Нацрада видавала ліцензії ТРО, засновниками яких є іноземні юридичні особи. Одним з найяскравіших прикладів є незаконна видача ліцензій приватному АТ телеканал «Інтер» (29% належить «Первому каналу» Росії)», – зазначив він. 

Джерело: Суспільне мовлення

comments powered by Disqus