Команда «Доброго ранку, Країно» розцінює закриття програми «як черговий наступ влади на свободу слова»

Після чергового випуску новин о 8:05 ведучі програми «Доброго ранку, Країно» Тетяна Терехова та Антон Довлатов заявили, що «після ефіру з Юлією Тимошенко керівництво Національного суспільного телебачення повідомило, що нас закривають».

Вони запевняють: «Тобто канал закриває найрейтинговішу програму в ефірі “UA:Перший” після інтерв’ю з опозиційним політиком. Очевидно, що перед виборами владі не потрібна об’єктивна та незалежна журналістика».

«Дуже прикро, що Суспільне телебачення, прикриваючись гаслами про захист свобод в Україні, насправді впроваджує жорстку цензуру», – сказала Тетяна Терехова.  

Пан Довлатов вважає, що програму «закривають за різні точки зору, при чому не ведучих, а гостей».

Ведучі в прямому ефірі показали офіційну заяву НСТУ щодо закриття програми, яку опублікувала директорка департаменту зв'язків із громадськістю та ЗМІ Національної суспільної телерадіокомпанії України Вікторія Сидоренко у себе на сторінці у Facebook. «Ми наполягаємо, що це суцільна брехня. Жодних рекомендованих листів телекомпанія "Ера-Медіа" не отримувала», – зазначив пан Довлатов.

Після цього ведучі повторили в ефірі фрагмент інтерв’ю з Юлією Тимошенко, де вона критикує Петра Порошенка і каже, що не дасть йому реалізувати план не проводити президентські вибори.

Ведучі взяли коментар щодо закриття програми у лідера «Європейської партії» Миколи Катеринчука. «Я переконаний, що це продовження тої політики, яку сповідує Банкова і Порошенко», – сказав він.

Пан Катеринчук розповів про резолюцію щодо ворогів свободи слова, яка була створена разом з партією «Альянс лібералів і де»ократів». «Ми її назвали "список Шустера". Шустер був один із перших журналістів і його програма, яку Порошенко закрив. Зараз ми працюємо разом із Національною спілкою журналістів, яка, мені здається, дає найбільш правдиві моніторинги, які отримували до цього часу європейські інституції», – сказав він.

Варто зазначити, що НСЖУ останнім часом не викликала довіри у журналістів. Наприклад, продюсерка Рівненської філії НСТУ звинуватила НСЖУ у поширенні  неправди про скорочення. У НСЖУ шкодують про це.

Пані Терехова додала, що після інтерв'ю з Миколою Катеринчуком команда програми теж отримала зауваження від НСТУ.

Антон Довлатов сказав, що крім усних погроз команда програми отримувала листи із зауваженнями щодо ефіру: «Одне із зауважень, яке є у кожному листі і мені дуже подобається: "Ви маєте говорити про позитив"».

«Розповідайте анекдоти, а не запрошуйте на ефір Юлію Володимирівну чи Миколу Катеринчука. Ось таке ми чули щодня», – сказав в ефірі ведучий.

Ситуацію із свободою слова в ефірі коментували голова НСЖУ Сергій Томіленко, лідер Соціалістичної партії України Ілля Ківазаступник головного редактора інтернет-ЗМІ «Страна.ua» Світлана Крюкова, ведучий програми «Гроші» Олександр Дубінський, щодо якого СБУ санкціонувала відкриття кримінального провадження. 

Пан Томіленко сказав, що НСЖУ закликає Суспільного мовника і керівництво «Ера-медіа» не політизувати, а шукати порозуміння.

На Facebook-сторінці «Доброго ранку, країно» о 9:41 9 липня опубліковано фрагмент відео з випуску програми за 9 липня під заголовком «Влада закриває "Доброго ранку, країно!" після ефіру Тимошенко». Цей пост рекламується у Facebook і має станом на 16:00 понад 1100 поширень, зокрема, його поширюють Facebook-сторінки місцевих осередків партії «Батьківщина». Адміністратори сторінки «Доброго ранку, країно» забанили кількох співробітників «Детектора медіа» за коментарі (і видалили ці коментарі) з посиланням на інформацію Національної суспільної телерадіокомпанії України, що вона попередила про закриття проекту «Доброго ранку, країно» за місяць до ефіру з Юлією Тимошенко.

Сайт «Суспільне. Детектор медіа» попросив Національну суспільну телерадіокомпанію прокоментувати рішення суду та цензуру на каналі.

Нагадаємо, із 10 липня 2018 року на «UA: Першому» закривається ранкова програма «Доброго ранку, Країно», яку згідно з угодою для Національної суспільної телерадіокомпанії України виробляло ТОВ «Ера-Медіа».

Після того, як ТРК «Ера» відмовилася від ліцензії на аналогове мовлення в мережі УТ-1, «ЕРА Медіа» отримала можливість виходити в ефірі «UA:Перший» з 06:30 до 09:30 з ранковою розважально-інформаційною програмою. 

Між ПАТ «НСТУ» та ТОВ «Ера-Медіа» 12 липня 2017 року було укладено договір про створення на замовлення програми «Доброго ранку, Країно!», яка виходила в ефірі «UA: Першого» з 20 листопада  2017 року із 6:30 по 9:30 .

20 листопада 2017 року на телеканалі «UA: Перший» стартувала розважально-інформаційна програма «Доброго ранку, Країно!», яка тривала з 6:30 до 9:30. Її ведучими стали Тетяна Гончарова, Антон Середа, Данило Дорошенко, Тетяна Терехова, Влад Волошин, Слава Соломка та Олена Пушна.

ПАТ «НСТУ» листами від 05.06.2018 та від 07.06.2018 направило ТОВ «Ера-Медіа» повідомлення про припинення дії договору через ряд порушень стандартів журналістики, які були виявленні під час моніторингу.

У НСТУ повідомили, що згідно з угодою команда Суспільного мовника не має змоги втручатись у творчий процес команди «Ера-Медіа» та не впливала на вибір тем, гостей, способів подачі інформації в ефірі. 

comments powered by Disqus