Хюг Мінгареллі: Суспільний мовник в Україні – єдиний мовник, який не зазнав впливу олігархів

скріншот

Про це він сказав  під час міжнародної конференції «Незалежний та фінансово стабільний Суспільний мовник — невід'ємна частина демократичного суспільства, яка відбулася 10 жовтня у будівлі комітетів Верховної Ради України за підтримки Ради Європи.

«Суспільний мовник в Україні – єдиний мовник, який не зазнав впливу олігархів. Повноцінне фінансування – це важливий інгредієнт успішного Суспільного мовлення. За останні кілька місяців було кілька потужних спроб вгамувати НСТУ. Треба уникати цього. Ми готові бути й надалі з вами», – сказав він.

 Пан Мінгареллі нагадав про зобов’язання уряду і парламенту надати НСТУ повноцінне фінансування.

«Ми знаємо, що ви ведете війну і є багато витрат на важливі потреби. Але скорочувати фінансування СМ на 50% це неправильно. На наш погляд важливо покращити модель фінансування СМ. НСТУ досягла значних результатів: змінили організаційну структуру; стали лідером професійних стандартів; рейтинги зросли, особливо радіо. Ви можете сподіватися на підтримку ЄС більше, ніж коли-небудь», – зазначив Хюг Мінгареллі.

Як писав сайт «Детектор медіа», в державному бюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України передбачено лише 776 млн 563,1 тис. грн, що вдвічі менше від суми, гарантованої законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», яка мала би становити  1,534 млрд грн. У зв’язку з недофінансуванням виникли  перешкоди не лише розвитку Суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню. 

На Суспільному через дефіцит коштів із 1 жовтня 2018 року вступив у силу план антикризових заходів, який передбачає відпустку без збереження заробітної плати від 15 до 8 днів, обмежити прийом на роботу до 1 жовтня, припинити виплату премій керівному складу з жовтня, провести переговори з контрагентами щодо розстрочки та відтермінування оплати за послуги і матеріали і вжити заходів для залучення відповідних рекламодавців.

25 вересня із 6:27 ранку Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) через борги відключив аналогове мовлення каналу «UA:Перший» по всій Україні, крім зони Операціії Об'єднаних сил (ООС).

Нагадаємо, У лютому 2018 року програмний директор ГО «Детектор медіа», секретар наглядової ради ПАТ «НСТУ», експерт РПР з питань медіа-реформи Вадим Міський презентував нову модель фінансування Суспільного мовлення в Україні. Він та консультанти Ради Європи Юрій Джигир і Катерина Майнзюк підготували аналітичну записку, в якій наголосили, що оптимальним джерелом доходів НСТУ є радіочастотна рента (стаття 254 Податкового Кодексу України).

comments powered by Disqus