Гройсман: Якщо є загрози створенню суспільного мовлення, їх треба виявити і знищити

Про це він сказав 2 листопада 2016 року під час засідання уряду.

«Ми підтримували і підтримуємо створення суспільного мовлення. Ми були тими, хто голосував за закон про Суспільне мовлення. В уряді є консолідована позиція – суспільне мовлення має бути обов’язково створене», –  сказав він.

Пан Гройсман доручив профільному міністру інформаційної політики України Юрію Стецю обговорити це питання  з парламентським комітетом із питань свободи слова та інформаційної політики, який засідатиме сьогодні, 2 листопада. Також він доручив пану Стецю внести пропозиції, які має ухвалити уряд по цьому питанню.

«Ніхто не має ставити під сумнів необхідність створення суспільного мовлення», – наголосив прем’єр-міністр.

Нагадаємо, 1 листопада 2016 року генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Він не згоден з тим, що суспільне мовлення, яке має постати наступного року, буде недофінансоване на значну суму. За його словами, відповідно до Закону про Суспільне має бути 0,2% від держбюджету, це приблизно 1,2 млрд грн. Із них держава відбирає 450 млн грн витрат на «Євробачення-2017» , 250 млн грн. відбирає у вигляді платні за трансляцію, 149 млн грн відбирає податками, і 46 млн грн  комунальними платежами забирає місто. Ще 112 млн грн апріорі йдуть на міжнародну діяльність (олімпіади, чемпіонати світу тощо). В залишку – 193 млн грн.

Відповідно до змін до статуту НТКУ, внесених у вересні 2015 року, за звільнення і призначення керівника НТКУ відповідає Держкомтелерадіо. 

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко сказав, що зараз з'ясовує з Кабінетом Міністрів, яким чином має бути прийняте рішення щодо звільнення Зураба Аласанії. Він також назвав дві імовірних причини, чому пан Аласанія вирішив піти. Перша, це подвійне навантаження у зв’язку з підготовкою до «Євробачення» та одночасним переходом з державного на суспільне. Друга,що у березні Зураб Аласанія імовірно буде балотуватися на посаду голови майбутнього НСТУ. 

Нагадаємо, коаліція «За суспільне мовлення» 1 листопада у відкритому зверненні висунула вимогу припинити саботаж реформи суспільного мовлення в Україні.

comments powered by Disqus