Господарський суд відклав розгляд справи Euronews і НТКУ на 14 лютого

Про це сайту «Суспільне мовлення» повідомила юристка НТКУ Олена Любченко.

«На судовому засідання 20.12.2016 року представник НТКУ заявив клопотання про залучення Міністерства Фінансів України та Державного комітету телебачення і радіомовлення України у якості третіх осіб на стороні НТКУ, з метою підтвердження відсутності фінансування НТКУ на оплату за ліцензійною угодою. Суд відмовив у задоволенні зазначеного клопотання та відклав розгляд справи на 14.02.2017 року», – сказала вона.

Пані Любченко нагадала, що після повернення справи № 910/12143/15 за позовом акціонерного товариства EURONEWS SA до Національної телекомпанії України на новий розгляд (відповідно до  Постанови Вищого господарського суду України від 19.06.2016 року) Господарський суд м. Києва розглянув справу та ухвалив рішення від 17.10.2016 року про стягнення з НТКУ заборгованості за ліцензійною угодою від 21 жовтня 2010 року у розмірі 10 591 224,48 євро, що еквівалентно 251 076 179,58 грн.

«НТКУ підготувала та подала апеляційну скаргу на  зазначене рішення. Окрім того НТКУ підготувала та подала до Господарського суду м. Києва позовну заяву про тлумачення змісту правочину, а саме пунктів 10.9 та 16.6 ліцензійної угоди, відповідно до яких передбачено настання обов’язку НТКУ по оплаті ліцензійних внесків з моменту їх призначення державою ("Враховуючи умови, визначені у даній Угоді, та враховуючи той факт, що НТКУ є державною компанією, фінансування якої здійснюється виключно державою, Сторони погодились, що будь-який платіж за цією Угодою буде зроблено НТКУ з бюджету, що призначений НТКУ державою (Україна), та виділений НТКУ у відповідності до діючого законодавства України")», – пояснила юристка.  

За її словами, позов НТКУ про тлумачення прийнятий в провадження Господарським судом м. Києва у справа № 910/21587/16. Перше засідання було  призначено на 28.12.2016 року, яке не відбулося у зв'язку із відсутністю судді. Про наступне засідання  сторони повідомлять додатково.

Відповідно до ухвали Київського апеляційного господарського суду  від 11.11.206 року, апеляційну скаргу НТКУ було прийнято до провадження та призначено судове засідання на 20.12.2016 року.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», 19 липня 2916 року Вищий господарський суд України частково задовольнив касаційну скаргу Національної телекомпанії України в судовому спорі з акціонерним товариством Euronews. Суд скасував рішення попередніх інстанцій і повернув справу на новий розгляд до Господарського суду міста Києва.

Нагадаємо, влітку 2016 року генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія в коментарі Deutsche Welle припустив, що Кабінет Міністрів України та Euronews, можливо, розпочнуть переговори про реструктуризацію боргу в розмірі понад 10 млн євро, який європейський канал хоче стягнути з НТКУ.

За словами пана Аласанії, контракт між НТКУ та Euronews було укладено на шість років, що є порушенням законодавства, адже державні установи не мають права укладати угоди більше, ніж на рік.

Функціонування української редакції Euronews щороку обходилося НТКУ приблизно у 5,5 мільйона євро. Зураб Аласанія прийшов на свою посаду у 2014 році, коли НТКУ вже заборгувала Euronews за ліцензійною угодою приблизно 11 мільйонів євро. У 2015 році пан Аласанія вирішив не продовжувати контракт з Euronews.

З 2015 року ліцензією на українську версію міжнародного телеканалу Euronews володіє медіагрупа Inter Media Group Дмитра Фірташа і Сергія Льовочкіна. Українська ліцензія оформлена на ТОВ «Видавництво “Чистий прибуток”». За даними Deutsche Welle, цього року канал Euronews може припинити мовлення українською через рішення Inter Media Group.

comments powered by Disqus