Голова британського МВС заявляє, що гегемонія BBC суперечить принципам демократії

За словами пані Мей, несправедливість ситуації полягає в тому, що корпорація може використовувати гроші платників податків, що сплачуються за доступ до телебачення і радіомовлення, на розвиток інтернет-редакції. Це стало однією з причин кризи, яку переживають зараз британські інтернет-видання. Субсидуючи редакцію свого сайту, BBC виживає з ринку інших гравців, причому як регіональних, так і загальнонаціональних. У результаті суспільний мовник може стати монополістом на ринку новин, що, на думку Терези Мей, неприйнятно.

Міністр внутрішніх справ не запропонувала конкретного рішення, але дала рекомендацію BBC: корпорація, на її думку, має переосмислити свою політику щодо висвітлення регіональних новин і задуматися над тим, чи не суперечить її гегемонія принципам демократії.

«Жодне джерело новин не може претендувати на одноосібне висвітлення всього спектру думок в нашій країні. Новинна монополія може стати легкою жертвою для тієї чи іншої групи інтересів», – заявила міністр.

Тереза Мей зробила цю заяву в контексті скандалу навколо фінансування та марнотратства BBC. Як зазначає видання The Guardian, скоро корпорації необхідно буде продовжувати Королівську хартію – документ, на підставі якого здійснюється мовлення. В оновленій редакції субсидії може бути зменшено.

Джерело: The Drum
 

comments powered by Disqus