Герман: Янукович не згодний з урядовим варіантом суспільного мовлення

 

Нагадаємо, законопроект «Про суспільне телебачення і радіомовлення» розробляв Держкомтелерадіо з ініціативи Віктора Януковича. В основу було покладено концепцію, схвалену Громадською гуманітарною радою при Президенті України. Однак текст, схвалений Кабміном, суттєво відрізняється від попереднього варіанту.

 

Під час прес-конференції кореспондент «Телекритики» запитала президента, чому він, маючи право законодавчої ініціативи, не зареєстрував законопроект про суспільне мовлення, а доручив розробити його Кабміну. А також - чи має цей законопроект шанси бути прийнятим у цьому році, чи буде створене СМ згідно з цим законопроектом з 1 січня 2012 року і чи будуть враховані зауваження Ради Європи.

 

У відповідь на це запитання Віктор Янукович сказав коротко: «Для того, щоб багато вам не відповідати, я скажу, що врахую». А далі додав:«Як тільки буде закінчений цей законопроект, я одразу віддам його у парламент, і він буде прийнятий».

 

Після цього радник президента Ганна Герман, яка також перебувала у залі з журналістами, додала: «Адміністрація була ініціатором того, щоб залучити експертів Ради Європи до цього законопроекту. Оскільки Кабмін повернув нам вихолощений законопроект і президент не був готовий працювати з таким законопроектом. Тому що ідеї президента були цілком інші. Ми порадились, і у Адміністрації президента було прийняте рішення залучити експертів Ради Європи, які не тільки допоможуть повернути ту ідеологію, яку хоче президент, а й дадуть кваліфіковані оцінки та поради».

comments powered by Disqus