Європейська мовна спілка започатковує телевізійний конкурс «Євробачення. Хор року»

Про це йдеться на офіційному сайті Eurovision.tv.

«Євробачення. Хор року» доповнюватиме ряд конкурсів сімейства «Євробачення», які організовує ЄМС. Серед них пісенний конкурс «Євробачення», дитячий пісенний конкурс «Євробачення», танцювальний конкурс «Євробачення», а з 2010 року проект «Магічне циркове шоу Євробачення».

Перший конкурс організовуватимуть спільно суспільний мовник Латвії LTV і Ризьке бюро з розвитку туризму LIVE RIGA. «Євробачення. Хор року» проходитиме у суботу, 22 липня 2017 року, в спортивно-концертному комплексі «Арена Рига» у столиці Латвії, Ризі.

У телевізійному конкурсі змагатимуться за звання «Євробачення. Хор року» амарські хори із семи країн – членів ЄМС, яких вибиратимуть мовники.

ORF (Австрія)

RTBF (Бельгія)

DR (Данія)

ERR (Естонія)

LTV (Латвія, мовна)

WDR (Німеччина)

RTV (Словенія)

Кожен хор виконуватиме композицію тривалістю 6 хвилин без супроводу, у будь-якому жанрі. Їх оцінюватиме журі, до складу якого входять британський композитор Джон Раттер і латвійська оперна співачка (мецо-сопрано) Еліна Гаранча. Шоу будуть організовувати диригент, володар премії «Греммі» Ерік Уітакр (Eric Whitacre) із Лос-Анджелеса та латвійська телеведуча культурних програм на каналі LTV Єва  Ікстена (Eva Ikstena).

Виконавчий продюсер «Євробачення» Йон Ола Санд зазначив, що спів у хорі є соціальною та художньою діяльністю. «Будь-яка людина, молода чи літня, має музичний досвід чи ні, може заспівати у хорі, популярність якого зросте на весь світ», – сказав він.

Голова правління LTV Івар Белте додав: «Із великим почуттям честі і відповідальності ми готуємося прийняти співаків з усієї Європи в Ризі, започатковуючи нову традицію – "Євробачення. Хор року". Для нас це велике задоволення, що Латвія стане першою країною, яка братиме участь в цьому перспективному заході, і ще більше задоволення, що організаторами виступають латвійське телебачення у співпраці з самоврядуванням Риги».  

«Євробачення. Хор року» проходитиме у рамках ІІІ Європейських хорових ігор, які триватимуть у Ризі з 16 по 23 липня 2017 року. У цей час в Ригу приїде 150 хорів із різних країн. 

Нагадаємо, 9 та 11 травня в Києві пройде 62-ий міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017». На готуються приїхати конкурсанти із 43 країн. 

comments powered by Disqus