Європейська мовна спілка чекає на заяву уряду щодо заборони в'їзду в Україну Юлії Самойлової

Про це розповів глава оргкомітету «Євробачення» Франк-Дітер Фрайлінг в інтерв'ю виданню Der Tagesspiegel.

«У нас немає жодного офіційного повідомлення від українського уряду з цього питання. Президент або Прем'єр-міністр може указом призупинити рішення СБУ. Звичайно, в цьому питанні, ЄМС повинна дотримуватися законів України. Проте, ми на початку дали ясно зрозуміти, що очікуємо, щоб всі представники країн взяли участь у конкурсі. Якщо рішення про заборону на в'їзд російської конкурсантки не буде змінено, ЄМС продовжуватиме намагатися забезпечити участь Росії в шоу», – сказав Франк-Дітер Фрайлінг.

Він додав, що ЄМС запропонувала Юлії Самойловій виступати дистанційно, проте Росія відмовилася. Після цього Франк-Дітер Фрайлінг запропонував почекати і подивитися, яке рішення прийме Україна щодо участі Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017».

Глава оргкомітету «Євробачення» зазначив, що кожна делегація, згідно з правилами конкурсу, ще до того моменту, коли СБУ оголосила про заборону в'їзду, повинна була представити організаторам конкурсу номер вступу представника і забронювати готель. Зі всіх 43 делегацій лише Росія цього не зробила. 

Нагадаємо, 12 березня стало відомо, що Росію на «Євробаченні-2017» представить Юлія Самойлова з піснею FlameIs Burning («Вогонь горить»). Її делегував «Первый канал». Співачка з дитинства має першу групу інвалідності, пересувається на інвалідному візку.

Юлія Самойлова виступала в окупованій Керчі влітку 2015 року. Вона потрапила в окупований Крим не через офіційний український КПП і таким чином порушила українське законодавство.

22 березня Служба безпеки України заборонила Юлії Самойловій в'їзд на територію України терміном на три роки. Рішення прийняте на підставі отриманих даних про порушення нею законодавства України.

23 березня Європейська мовна спілка як організатор конкурсу «Євробачення» запропонувала Юлії Самойлової, якій заборонено в'їзд в Україну, організувати пряму трансляцію виступу. Таким чином, співачка могла б узяти участь у конкурсі, не перетинаючи кордону України.

Проте російський «Первый канал» відмовився від дистанційної участі Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017» в Києві.

23 березня народний депутат від «Опозиційного блоку» Нестор Шуфрич зареєстрував відповідний проект постанови № 6226 «Про Звернення до Служби безпеки України щодо скасування рішення про заборону в'їзду на територію України громадянці Російської Федерації Юлії Самойловій терміном на три роки».

24 березня радник глави СБУ Юрій Тандіт заявив, що вони не переглядатимуть своє рішення про заборону на в'їзд до України представниці Росії на «Євробаченні» Юлії Самойлової.

62-й міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017» пройде в Києві, у Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Дніпра, з 9 по 13 травня. Україна стала господинею «Євробачення» завдяки перемозі Джамали на «Євробаченні-2016» у столиці Швеції, Стокгольмі.

comments powered by Disqus