Джордж Ентвістл презентував свої перші плани щодо реорганізації ВВС

Першочергові плани Джорджа Ентвістла (George Entwistle) з реорганізації діяльності мовника стосуватимуться всесвітньої служби BBC Worldwide, підрозділу корпорації, що функціонує виключно на комерційних засадах.

Він був сформований ще у 1995 році як альтернативне джерело заробітку для ВВС. Від самого початку служба функціонувала на гроші від ліцензійного збору, однак вже у 2010 році принесла £145 млн чистого прибутку, забезпечивши загальний обіг коштів у розмірі £1 млрд. Отже, продаж програм, які створювала ВВС в рамках цього проекту, гарантував надходження додаткових коштів для суспільно значущої діяльності мовника.

Сьогодні Джордж Ентвістл пропонує поєднати ці два вектори інформаційної діяльності корпорації. Так, він вважає за потрібне дещо змінити контент програм BBC Worldwide таким чином, щоб він більше відповідав образу ВВС як найбільшого суспільного мовника Великої Британії, який, до речі, функціонує за гроші від ліцензійного збору.

Сама служба BBC Worldwide приносить близько £1 млрд стабільного прибутку щорічно, а програми, створені нею, серед яких Top Gear, Doctor Who та Planet Earth, стали відомими на весь світ. Тому деякі експерти сумніваються щодо доцільності таких змін в її системі.

Проте, як зазначає видання The Guardian, свої плани з реорганізації ВВС Ентвістл висловлював ще до обрання на посаду генерального директора, вони були складовою його лідерської презентаційної програми. Тому якщо його все ж таки обрали, такі зміни у структурі BBC Worldwide слугуватимуть інтересам всієї корпорації.

Джерело: The Guardian

comments powered by Disqus