Добродомов: «У темі СМ більше розмов про гроші, аніж про те, яким воно має бути»

Як заявив Дмитро Добродомов, зараз складно спрогнозувати, чим завершиться ідея створення суспільного телебачення в Україні, адже «певні позитивні кроки у цьому напрямку робляться, але у влади завжди є спокуса мати свою «кнопку».

«Мені подобається ідея створити суспільне телебачення на базі обласних телеканалів, – говорить Дмитро Добродомов. – Але наразі у нас слабка законодавча база, а ще слабша – суспільна думка щодо цього. При створенні суспільного телебачення більше говорять про те, як його мають фінансувати, а не про те, як воно має функціонувати і що має показувати».

Як звернув увагу Дмитро Добродомов, навіть попри активне обговорення саме фінансової сторони питання, ніхто не провів опитування: а скільки пересічні українці готові платити за власне телебачення.

«В Італії суспільне телебачення вартує глядачеві приблизно 200 євро на місяць. А чи готові українці платити за нього бодай 20 гривень?» задав риторичне запитання гендиректор медіа-холдингу ZIK.

Утім, допоки тривають дискусії та розмови, ніщо не заважає телеканалам самостійно вдаватися до впровадження елементів суспільного телебачення у власному ефірі. 

«ZIK не боїться вдаватися до доволі радикальних експериментів, – говорить Дмитро Добродомов. – Одна із топ-програм нашого ефіру – «Люстрація» – уже є елементом суспільного мовлення. Її редакційна рада – це Люстраційний комітет Львівщини. А сам проект не належить телеканалу, хоч й робиться на нашому ресурсі».

Нагадаємо, раніше пан Добродомов уже розповідав про те, що телеканал ZIK розвивається у напрямку суспільного мовлення.

Джерело: Суспільне мовлення

comments powered by Disqus