День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні: що дивитися на Суспільному

Про це йдеться на сайті «UA: Суспільне мовлення». 

8 травня

О 12:00хвилина мовчання: пам’яті жертв Другої світової війни.

О 18:25 – на «UA: Культура», о 21:45 – на «UA: Першому» вийде спецпроект «8 травня. Ніколи знову». Доктор історичних наук Юрій Шаповал і публіцист, професор УКУ Ярослав Грицак у студії обговорюватимуть національний вимір Другої світової війни, готовність українців диференціювати День перемоги й День пам’яті та примирення.

У межах спецпроекту відбудеться прем’єра документального фільму виробництва Суспільного «Примирення з перемогою» (режисер — Владислав Васильченко). Знімальна група мандрувала українськими містами, аби дізнатися, як люди сприймають 8 травня, що знають про цю дату, чи готові переосмислювати День перемоги радянського зразка з огляду на сьогодення.

О 18:50 – на «UA: Першому», о 19:50 – на «UA: Культура» транслюватимуть художню стрічку німецького кінорежисера Олівера Гіршбігеля «Підірвати Гітлера», що розповідає про тесляра-антифашиста Георга Ельзера, який намагався вбити Адольфа Гітлера. Прем’єра фільму відбулася 2015 року на Берлінському кінофестивалі.

 9 травня

О 18:00 – на «UA: Культура» о 19:20 – на «UA: Першому» транслюватимуть спецпроект до Дня перемоги над нацизмом «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Мова в студії йтиме про героїчну й водночас трагічну роль, яка випала Україні в Другій світовій війні.

О 20:00 на «UA: Культура» відбудеться прем’єра документальної стрічки Надії Грачової «Гібридна війна РФ у кіберпросторі України». Фільм досліджує новітній вид агресії, яку Росія застосовує як до цивільного населення України, так і державних установ. Стрічка також дає практичні поради щодо дотримання правил безпеки в умовах цифрової війни.

Нагадаємо, о 22:00 на «UA: Першому» відбудеться телепрем’єра фільму Сергія Лозниці «Донбас». Кінопоказу передуватиме випуск програми «Як дивитися кіно» о 21:35, у якому ведучий Лук’ян Галкін говоритиме з режисером фільму.

comments powered by Disqus