Данило Яневський вестиме на «UA: Першому» проект про перспективи української інтеграції в європейську спільноту

Ведучим програми стане історик, редактор, телеведучий, радіоведучий Данило Яневський. Про це йдеться на сайті «UA: Перший».

Програма виходитиме щопонеділка. Проект стартує в ефірі о 22:15.

За інформацією телеканалу, програма створена під егідою громадської організації Ukrainian Media Network – глобальної інформаційної мережі для українців усього світу.

«Які є проблеми між трьома країнами: Україною, Польщею та Литвою, та що у них спільного? Хто пасе задніх, а хто на передовій? Лідери думок, моральні авторитети та інтелектуали в рамках програми обговорюватимуть актуальні питання та шукатимуть у минулому відповіді на проблеми теперішнього», анонсують на Суспільному.

Гостями першої студії стануть голова правління Форуму Єжи Гєдройца (республіка Литва) доктор Альвідас Нікжінтайтіс, кандидат історичних наук Інституту історії Національної академії наук України Роман Подкур (Україна), член ради Інституту національної пам’яті Польщі доктор Гжегож Мотика (Польща). Темою програми буде «Антрополічна катастрофа, яка сталася на землях України, Литви та Польщі внаслідок 250-річної окупації Російської імперії та її наступника – Радянського Союзу».

Intermarium (міжмор’я) – це ідея альянсу держав від Балтійського до Чорного й Адріатичного морів. Вона була озвучена ще під час Першої світової війни польським політиком Юзефом Пілсудським. Перший голова відродженої польської держави вважав, що відновлення конфедерації дасть можливість державам Центральної Європи уникнути домінування Німеччини чи Росії. Прихильником такого партнерського боку був політик, голова Народного руху України В’ячеслав Чорновіл. У 2015 польський президент Анджей Дуда заявив, що обмірковує аналогічну ідею об’єднання держав від моря до моря. Вона полягає у тому, що українців, поляків, литовців та білорусів протягом більш ніж півстоліття об’єднувала єдина держава – Велике князівство Литовське, а пізніше – Річ Посполита. Проект "Intermarium" пробує поступово відновити історичну пам’ять.

Нагадаємо, у 2015 році «Громадське телебачення» спільно з литовським медіа-холдингом Lietuvos Rytas та польським виданням Gazeta Wyborcza знімало think tank «Intermarium». Ведучим був Роман Скрипін.

Фото: Facebook-сторінка Данила Яневського

comments powered by Disqus