Чеські телевізійні мовники відтепер підтримуватимуть вітчизняне кіно

Уряд країни розробив законопроект, згідно якого найбільші комерційні мовники країни –CME-owned TV NovaMTG-owned Prima TV, та Barrandov TV – виділятимуть до Фонду два 2% від прибутків з реклами. Кабельні ж оператори віддаватимуть 1%, а провайдери інтернет-відео – 0, 5%. Кінотеатри, що вже й так платять відсоток з кожного проданого квитка, також змусять віддавати 1% від отриманих коштів. У разі прийняття він набуде чинності в січні 2013 року.

 

Ці податки покликані компенсувати зменшення кількості коштів, які отримує суспільний мовник «Чеське телебачення» (Czech Television), розміщуючи рекламу. Адже чеське суспільне телебачення направляє у Фонд €6 млн щорічно, ці гроші складають близько двох третин бюджету Фонду. Сам він був створений у 2002 році для того, щоб підтримувати розвиток виробництва та розповсюдження місцевого кіно. До сьогодні, крім грошей від суспільного телебачення та кінотеатрів, Фонд також отримував прибуток від авторського права на деякі фільми, які знімалися в Чехословаччині ще за радянських часів. Тепер суспільне телебачення буде звільнено він цих відрахувань.    

Така практика не є новою. В інших європейських країнах, наприклад, Франції, Польщі, Словаччині всі мовники забов’язані сплачувати внески до фондів кінематографу. 

Джерело: Screendigest 

comments powered by Disqus