Червакова: «Укртелефільм» увійде до складу Суспільного мовлення на другому етапі

За словами першої заступниці голови комітету з питань свободи слова та інформаційної поілтики Ольги Червакової, «Укртелефільм» системно саботував створення Суспільного мовлення.

«Через його небажання співпрацювати з ліквідаційною комісією тричі, починаючи з літа, відсуваються терміни завершення першого етапу створення НСТУ. Відкриті кримінальні справи і втручання правоохоронних органів ситуацію не змінили», - повідомила народна депутатка. 

«"Укртелефільм" вимушено "відтяли". Зміни до закону говорять про те, що «Укртелефільм» приєднається до Суспільного на другому етапі, коли вже буде створено ПАТ «Суспільне телебачення», - резюмувала пані Червакова.

Нагадаємо, 15 березня народні депутати з Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики зареєстрували законопроект № 4232 «Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення" (щодо порядку приєднання ДП "Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм"). Суть законопроекту полягає в зміні порядку приєднання студії «Укртелефільм» до суспільного мовника. Пропонується приєднати «Укртелефільм» до публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (НСТУ), яке буде створене з Національної телекомпанії України (НТКУ).
 
25 лютого пройшло виїзне засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики в приміщенні студії. Учасники зібрання дійшли згоди змінити склад комісії з реорганізації, щоб розблокувати її роботу і продовжити втілювати в життя реформу створення Суспільного мовлення. 2 березня Держкомтелерадіо змінив склад комісії з реорганізації Державного підприємства «Укртелефільм».

За чинним законодавством, «Укретелефільм», Національна радіокомпанія України, державна телерадіокомпанія «Культура» та всі обласні й регіональні державні телерадіокомпанії мають спершу приєднатися до НТКУ, після чого на їхній базі має бути створено НСТУ.

Нині вже всі суб’єкти реформування приєдналися до НТКУ, крім «Укртелефільму». Фактичний саботаж «Укртелефільмом» процесу приєднання до НТКУ призвів до неможливості створити ПАТ «НСТУ».

Ухвалення запропонованих Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики змін до закону дасть можливість нарешті утворити суспільного мовника, після чого – приєднати до нього «Укртелефільм».

Нагадаємо, про ідею законодавчо розблокувати реформу суспільного мовлення нещодавно повідомляв народний депутат Григорій Шверк.

Раніше перший заступник гендиректора НТКУ Олександр Харебін звернувся з листом до Комітету свободи слова щодо саботажу реформи представниками студії.

 

comments powered by Disqus