Channel 4 скликатиме мусульман на молитву в Рамадан

Представники телеканалу заявили, що запускають цей проект з метою «навмисної провокації» глядачів, багато з яких пов'язують весь іслам з екстремізмом. У рамках проекту Channel 4 буде показувати ранковий заклик до молитви протягом 30 днів. Трансляція азану триватиме три хвилини і буде починатися близько третьої години ранку.

У перший день Рамадану, 9 липня, телеканал покаже, як мусульман скликають на всі п'ять обов'язкових намазів. В інші дні всі скликання на молитву, крім самого раннього, транслюватимуться тільки на сайті телеканалу. Перед кожною трансляцією ранкового азану Channel 4 буде показувати короткий фільм під назвою «Роздуми про Рамадан». У фільмі різні громадські діячі – від імамів до феміністок – ділитимуться своїми думками про місяць посту. Крім того, під час Рамадану телеканал показуватиме серію програм про іслам під загальною назвою «4Ramadan».

Як заявив програмний директор Channel 4 Ральф Лі (Ralph Lee) в інтерв'ю Radio Times, телеканал, безумовно, будуть критикувати за те, що той концентрується на релігії «меншості».

«Але ми тут саме для цього – щоб надати майданчик альтернативної точки зору і тим, про кого мало говорять», – пояснив Лі. Він також нагадав, що іслам є однією з найбільш активно розвиваються і зростаючих релігій у Великобританії.

Громадський телеканал Channel 4 вийшов в ефір у 1982 році. Канал належить компанії Channel Four Television Corporation. Channel 4 не в перший раз запускає телепроект, націлений на навмисну ​​провокацію глядача. У 2008 році телеканал попросив президента Ірану Махмуда Ахмадінеджада записати спеціальне різдвяне звернення. Промова Ахмадінеджада була показана британцям замість традиційної промови королеви Єлизавети II. На телеканал надійшло кілька сотень скарг, однак британський медіарегулятор Ofcom не знайшов порушення закону у цій трансляції.

comments powered by Disqus