Бюджет Суспільного впав у 3,5 разів, при цьому очікування виросли до небес – Вадим Міський

Про це написав секретар наглядової ради Вадим Міський на своїй сторінці у Facebook.

«Перевів видатки на державне/суспільне мовлення за останні 6 років у долари, відповідно до середньорічного курсу. Картина просто гнітюча. Бюджет впав у 3,5 рази, при цьому очікування виросли - просто до небес! Якщо державні мовники не могли зробити нормальний контент при бюджеті в 90 млн. доларів на рік, якого прориву в ефірі можна чекати за 27 млн? Така динаміка говорить багато про пріоритетність реформ. Будь-які заяви про підтримку реформи UA: Суспільне мовлення розбиваються об сувору бюджетну реальність», – написав Вадим Міський.

За його словами, техніка на компанії, переважно, 20-літньої давності. «В Україні техніку не виробляють, отже її вартість зростає разом із валютним курсом. Зарплати і комуналка теж повзуть вгору, а з минулого року додався земельний податок. В 2018 році Верховна Рада, окрім урізання бюджету НСТУ вполовину, зробила ще один подарунок: весь обсяг держфінансування розписали на "бюджет проїдання" - тобто, використати жодну копійчину для технічного оновлення не можна. Це ще раз підкреслює важливість зміни моделі фінансування суспільного мовлення, яке зменшить дискрецію Уряду й Парламенту в розрахунках обсягу щорічного фінансування НСТУ. Чинна модель фінансування, записана в законі про суспільне мовлення (суспільне має отримувати 0,2% від загального фонду держбюджету за попередній рік), - не витримала навіть перших років перевірки на міцність. Нову модель фінансування вже розробили, скоро презентуємо!» – зазначив секретар наглядової ради НСТУ.

Також він нагадав, що відповідно до закону гроші йдуть на забезпечення мовлення усіх каналів НСТУ: 2 загальнонаціональних телеканалів «UA:Перший» та «UA:Культура», супутниково-кабельний телеканал «UA: Крим», 3 загальнонаціональних радіоканалів UA:Українське радіо, радіо «Промінь», радіо «Культура», 25 регіональних телерадіостанцій в кожній області.

Нагадаємо, в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», проблема недофінансування створила перешкоди не лише розвитку суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню. На всіх філіях, окрім «UA:Донбас», тимчасово майже наполовину скоротилося мовлення.

comments powered by Disqus