Аудрюс Сяурусявічус: «Напруження із владою буде завжди, якщо СМ залишатиметься незалежним»

16:43,
2 Липня 2014
1574

Аудрюс Сяурусявічус: «Напруження із владою буде завжди, якщо СМ залишатиметься незалежним»

16:43,
2 Липня 2014
1574
Аудрюс Сяурусявічус: «Напруження із владою буде завжди, якщо СМ залишатиметься незалежним»
Генеральний директор Національної телерадіокомпанії Литви Аудрюс Сяурусявічус переконаний, що у суспільного мовника завжди будуть складні стосунки із владою, якщо він вестиме незалежну редакційну політику.

Про це він заявив під час Міжнародної конференції «Від державного до суспільного мовлення».

«Якщо суспільний мовник служитиме владі, то конфлікту не буде», – сказав він.

Аудрюс Сяурусявічус розповів, що Литва також проходила непростий шлях становлення суспільного мовлення. І було чимало проблем, схожих із тими, перед якими сьогодні стоїть Україна.

Зокрема він розповів, що наглядова рада їхнього суспільного мовника формується парламентом (4 представники), президентом (4 представники) та громадськими організаціями (4 представники). Органи, які призначають своїх членів до наглядової ради, не можуть їх відкликати – і це робить їх незалежними від упливів.

«У нас змінювалися президенти. І було так, що президент був незадоволений членами наглядової ради, призначених його попередником. Але він не міг нічого зробити», – додав Аудрюс Сяурусявічус.

Також генеральний директор Національної телерадіокомпанії Литви вважає, що ще одним важливим чинником, який дозволяє зберігати незалежність суспільному мовнику є незалежне від влади фінансування. Він розповів, що у 2013 році Литва прийняла закон, яким визначила сталу суму бюджетного фінансування суспільного мовника, яка не може мінятися залежно від бажання політичних сил – це відсоток від податків та акцизів.

«Якщо податків будуть збирати більше, то і наш бюджет буде збільшуватися. Якщо ні, то він становитиме не менше 29 млн. доларів у рік», – наголосив Аудрюс Сяурусявічус.

Також він вважає, що не існує ідеальної моделі суспільного мовлення.

«Створення суспільного мовлення – це процес без завершення, це завжди напруга, суперечки. Адже змінюються потреби суспільства і позиція влади», – додав Аудрюс Сяурусявічус.

Міжнародна конференція «Від державного мовлення до суспільних медіа» розпочала свою роботу 1 липня у Києві і триватиме два дні. У конференції беруть участь представники іноземних мовників та вітчизняної державної телерадіокомпанії. Фахівці обговорюють організаційно-правові аспекти реформи НТКУ, питання структури та фінансування. Вчора під час конференції виступили прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, генеральний директор Європейської мовної спілки Інгрід Делтенре, гендиректор НТКУ Зураб Аласанія,заступник голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Лариса Мудрак та інші.

Джерело: MediaSapiens

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Андрій Шматов/Детектор медіа
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду